[05.07.2018]

Причини коригування, які можуть бути вказані в розрахунку коригування до податкової накладної

Реєстрація розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) може бути здійснена тільки після реєстрації в ЄРПН податкової накладної.

Розрахунок коригування до податкової накладної, з дати складання якої минуло більше 1095 календарних днів, не може бути зареєстрований у зв'язку із сплином терміну, встановленого статтею 102 розділу II Податкового кодексу України.

Помилки, допущені у даті складання податкової накладної та її порядковому номері, виправленню не підлягають.

Причини коригування, які можуть бути вказані в розрахунку коригування:

- "Повернення товару або авансових платежів" - після складання податкової накладної відбувається повне повернення суми попередньої оплати (авансу) / поставлених товарів або повернення залишку суми попередньої оплати (авансу) / поставлених товарів;

- "Зміна кількості" - після складання податкової накладної відбувається зміна кількості товарів/послуг (за винятком випадків повного повернення товарів);

- "Зміна ціни" - після складання податкової накладної відбувається зміна ціни товарів/послуг (за винятком випадків повного повернення коштів);

- "Зміна номенклатури" - після складання податкової накладної відбувається зміна ціни частини товарів/послуг та/або одночасна зміна і кількості, і ціни товарів/послуг.

У розрахунку коригування, який складається з метою виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань, вказується одна з причин коригування:

- "Усунення неоднозначностей";

- "Зменшення обсягу при нульовій кількості";

- "Зменшення кількості при нульовому обсягу".

Причина коригування вказується в графі 2 без лапок та інших додаткових розділових знаків. Якщо одна і та ж сама причина коригування вказується в двох і більше рядках розрахунку коригування, запис в графі 2 в усіх таких рядках має бути ідентичним з точністю до знака.

Детальніше про особливості складання розрахунків коригування до податкових накладних, що видаються покупцям-платникам ПДВ у листі ДФС України від 22.06.2018 р. №18983/7/99-99-15-03-02-17.

За матеріалами сайта ДФС в Одеській області