[28.02.2018]

Як скористатися розстрочкою з ПДВ при імпорті обладнання

Пільговий режим сплати ПДВ для імпортерів обладнання, передбачений нововведеннями до Податкового кодексу, деталізовано Постановою КМУ від 07.02.2018 р. № 85. Зокрема, у документі визначається процедура надання розстрочення сплати ПДВ та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту обладнання, що класифікується за товарними підкатегоріями згідно з УКТЗЕД, визначеними п. 65 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу, та ввозиться платником податку для власного виробництва на території України.

Для отримання розстрочення сплати податку платник податку подає до митниці ДФС заяву за встановленою формою. До заяви, крім документів, передбачених ст. 335 Митного кодексу, також додаються такі документи: бізнес-проект, бізнес-план або інший документ, у якому зазначено технологічний процес з економічними розрахунками та очікувані результати діяльності; наявні висновки державних органів, експертних установ, організацій, державні стандарти і стандарти підприємства, технічні умови, технічна документація, документи, що підтверджують наявність виробничих потужностей, приміщень.

Платник податку, який отримав рішення, під час митного оформлення в установленому порядку обладнання сплачує перший платіж та надає на залишок суми податку забезпечення виконання зобов’язань відповідно до розділу X Митного кодексу або банківську гарантію, видану відповідно до законодавства.

Розстрочені суми податку сплачуються щомісяця у строк, встановлений у рішенні, з поданням додаткової митної декларації, в якій зазначаються відомості про митну вартість обладнання, визначену на дату поміщення такого обладнання у митний режим імпорту.

Платник податку має право достроково сплатити розстрочену суму податку.

За матеріалами сайта ГУ ДФС у Вінницькій області