[16.06.2017]

Оподаткування доходу працівника у вигляді вартості використання житла

    ГУ ДФС у Харківській області  нагадує, що правила оподаткування доходів фізичних осіб встановлено розділом IV Податкового кодексу України, згідно з пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об'єктом оподаткування фізособи-резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

   До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку відповідно до пп. "а" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу  включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодесу) у вигляді вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

   Ця норма не містить посилань на те, що дохід у вигляді вартості використання житла, яке є власністю юридичної особи (працедавця) та надане у користування працівнику відповідно до умов колективного договору, не оподатковується ПДФО. Зазначене лише свідчить, що такі доходи не є додатковим благом.

   Таким чином, якщо за договором позички юрособа передає фізособі (працівнику) у користування житло без визначення грошової вартості такого користування, то у розумінніКодексу немає кваліфікуючої ознаки доходу, поняття якого наведено у  пп.14.1.54 п.14.1 ст.14  Кодексу.

 

За матеріалами ГУ  ДФС у Харківській області