Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
09.11.2009 N 1070

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 грудня 2009 р.за N 1268/17284

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 1278 від 05.12.20
12)

Про затвердження Порядку роботи
відділу митних платежів регіональної митниці,
митниці при здійсненні контролю
за правильністю визначення країни походження товарів,
що переміщуються через митний кордон України,
та прийняття рішень про визначення
країни походження товару

Згідно з пунктом 5 Порядку визначення країни походження товару, що переміщується через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 N 1864, підпунктом 7 пункту 4 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 940, та з метою впорядкування контролю за правильністю визначення країни походження товарів, що переміщуються через митний кордон України, наказую:

1. Затвердити Порядок роботи відділу митних платежів регіональної митниці, митниці при здійсненні контролю за правильністю визначення країни походження товарів, що переміщуються через митний кордон України, та прийняття рішень про визначення країни походження товару, що додається (далі - Порядок).

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної митної служби України від 28.12.99 N 864 "Про затвердження Положення про відділ митних платежів регіональної митниці, митниці прямого підпорядкування, митниці", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.01.2000 за N 50/4271.

3. Департаменту митно-тарифного регулювання (Демченко В.І.) і Юридичному департаменту (Бабюк В.Л.) в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Регіональній інформаційній митниці (Копосов С.А.) протягом 45 днів після видання цього наказу внести зміни до діючого програмного забезпечення відповідно до вимог цього Порядку.

5. Установити, що цей наказ набирає чинності через 45 днів після його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Дериволкова С.Д.

Голова Державної митної служби А.В.Макаренко

Погоджено:

Міністерство фінансів України Заступник Міністра В.М.Матвійчук

Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
09.11.2009 N 1070

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 грудня 2009 р.за N 1268/17284

Порядок
роботи відділу митних платежів
регіональної митниці, митниці при здійсненні контролю
за правильністю визначення країни походження товарів,
що переміщуються через митний кордон України,
та прийняття рішень про визначення
країни походження товару

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає послідовність дій посадових осіб відділу митних платежів регіональної митниці, митниці при здійсненні контролю за правильністю визначення країни походження товарів під час здійснення процедур митного контролю та митного оформлення товарів і після випуску їх відповідно до заявленого митного режиму.

1.2. Контроль за правильністю визначення країни походження товарів здійснюється на основі принципів міжнародної практики відповідно до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур від 18.05.73, до якої Україна приєдналась згідно із Законом України "Про приєднання України до Протоколу про внесення змін до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур" ( 227-16 ), Порядку визначення країни походження товару, що переміщується через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 N 1864, Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби від 20.04.2005 N 314, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.04.2005 за N 439/10719.

1.3. Терміни вживаються в цьому Порядку в такому значенні:

відділ митних платежів регіональної митниці, митниці (далі - відділ) - структурний підрозділ митного органу, який здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та за правильністю визначення країни походження товарів;

преференційний сертифікат про походження товару (далі - преференційний сертифікат) - документ, який застосовується для підтвердження країни походження товару, що ввозиться на митну територію України на умовах угод про вільну торгівлю, укладених Україною;

рішення про визначення країни походження товару (далі - Рішення) - документ установленої форми, який оформлюється посадовими особами митного органу під час здійснення процедур митного контролю та митного оформлення товарів або після випуску товарів у вільний обіг відповідно до заявленого митного режиму;

сертифікат про походження товару (далі - сертифікат) - документ, яким підтверджується країна походження товару, виданий уповноваженим органом даної країни. Сертифікат про походження товару може бути виданий в країні вивезення товару на підставі сертифіката, раніше виданого уповноваженим органом у країні походження товару.

Терміни "країна походження товару", "декларація про походження товару", "додаткові відомості про країну походження товару" вживаються у тому ж значенні, що і в Митному кодексі України ( 92-15 ) та Порядку визначення країни походження товару, що переміщується через митний кордон України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 N 1864.

1.4. Порядок визначення країни походження встановлюються для товарів:

походженням з країн, з якими Україною в установленому законодавством порядку укладено міжнародні договори, - положеннями таких договорів;

походженням з країн або економічних союзів, які користуються в Україні режимом найбільшого сприяння, - Митним кодексом України ( 92-15 );

повністю вироблених або достатньо перероблених у спеціальних економічних зонах, розташованих на території України, при ввезенні на митну територію України - Законом України "Про Єдиний митний тариф" ( 2097-12 ).

1.5. Під час здійснення контролю за правильністю визначення країни походження товарів застосовуються форми митного контролю, передбачені статтями 41, 60, 69 Митного кодексу України ( 92-15 ).

1.6. Рішення приймається посадовими особами митного органу у разі:

1.6.1. Визнання сертифіката підробленим (фальсифікованим) за результатами перевірки уповноваженим органом.

1.6.2. Визнання преференційного сертифіката недійсним відповідно до Порядку проведення митними органами перевірки преференційних сертифікатів при ввезенні товарів на митну територію України на умовах угод про вільну торгівлю, затвердженого наказом Держмитслужби від 13.10.2003 N 683, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.12.2003 за N 1145/8466.

1.6.3. Визнання країни походження товару, заявленої у митній декларації відповідно до Класифікації валют та держав світу, затвердженої наказом Держкомстату від 08.07.2002 N 260, невідомою (за винятком товарів, наведених у статті 282 Митного кодексу України) ( 92-15 ).

1.6.4. Відновлення до товару режиму вільної торгівлі/найбільшого сприяння згідно з законодавством України.

1.7. Рішення під час здійснення процедур митного контролю та митного оформлення приймається посадовими особами митного органу у строк, що не перевищує 10 календарних днів.

У виняткових випадках цей строк може продовжуватися за рішенням керівника митного органу, але не більше ніж на 5 календарних днів.

2. Організація контролю за правильністю
визначення країни походження товарів

2.1. Контроль за правильністю визначення країни походження товарів у митному органі здійснюють:

2.1.1. Під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів:

посадові особи відділу або посадові особи відділу, що працюють на постійній основі в інших підрозділах митного органу;

посадові особи підрозділу митного оформлення (далі - ПМО), уповноважені на здійснення таких функцій наказом митного органу.

2.1.2. Після випуску товарів у вільний обіг відповідно до заявленого митного режиму:

посадові особи відділу.

2.2. Посадові особи ПМО або посадові особи відділу, що працюють на постійній основі в інших підрозділах митного органу, попередньо проходять відповідну підготовку та/або стажування у відділі та отримують допуск до необхідних баз даних та інформації, що використовуються для виконання покладених на відділ завдань щодо правильності визначення країни походження товарів.

3. Послідовність дій посадових осіб відділу
при здійсненні контролю за правильністю
визначення країни походження товарів
під час митного контролю
та митного оформлення товарів

3.1. Контроль за правильністю визначення країни походження товарів під час митного контролю та митного оформлення товарів здійснюється посадовими особами ПМО або посадовими особами відділу, що працюють на постійній основі в інших підрозділах митного органу шляхом використання відомостей, унесених декларантом до граф вантажної митної декларації (далі - ВМД) у частині, що належать до визначення країни походження товарів), та перевірки відомостей, що містяться в документах, поданих разом з ВМД.

3.2. Якщо за результатами документального контролю підтверджуються відомості про країну походження товару, заявлені декларантом у графі 34 ВМД, то посадовими особами ПМО або посадовими особами відділу, що працюють на постійній основі в інших підрозділах митного органу, результати здійсненого контролю фіксуються шляхом проставляння відбитка відповідного штампа у відповідній графі ВМД після завершення етапу митного оформлення товару відповідно до Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби України від 20.04.2005 N 314, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.04.2005 за N 439/10719.

3.3. Посадові особи відділу здійснюють контроль за правильністю визначення країни походження товарів під час митного контролю та митного оформлення товарів за запитами ПМО або посадових осіб відділу, що працюють на постійній основі в інших підрозділах митного органу (далі - запит), у разі:

3.3.1. Коли в декларації про походження товару та в інших документах, що подаються митному органу для здійснення митного контролю та митного оформлення, є розбіжності у відомостях про країну походження товару або митним органом встановлено інші відомості про країну походження товару, ніж ті, що зазначені у ВМД.

3.3.2. Виникнення обґрунтованих сумнівів відносно достовірності сертифіката (у тому числі преференційного сертифіката) або відомостей, що містяться в ньому.

3.3.3. Необхідності перевірки критерію достатньої переробки товару.

3.3.4. Спрацювання автоматизованої системи аналізу та управління ризиками.

Форма запиту наведена в додатку 3 до Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби від 20.04.2005 N 314, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.04.2005 за N 439/10719.

3.4. До відділу разом із запитом передаються завірені штампом "Під митним контролем" копії (в разі необхідності оригінали):

сертифіката, у тому числі преференційного (у разі наявності);

ВМД, згідно з якою заявлено товар до митного контролю та митного оформлення;

зовнішньоекономічного договору (контракту);

товарних накладних, пакувальних листів, відвантажувальних специфікацій, сертифікатів (відповідності, якості, фітосанітарних, ветеринарних тощо), митної декларації країни експорту, якими супроводжується товар, а також паспортів, технічної документації, висновків-експертиз митних та інших уповноважених органів (в разі наявності), інших матеріалів, що можуть бути використані для підтвердження відомостей про країну походження товару;

документів, які свідчать про те, що цей товар повністю вироблено або піддано достатній переробці у відповідній країні (у разі наявності);

акта про взяття проб і зразків товарів (оригінал і копія) разом із зразками (у разі необхідності).

3.5. Запит, що надійшов до відділу, реєструється у встановленому порядку в журналі реєстрації та обліку рішень та запитів з питань визначення країни походження товару (далі - журнал). Журнал ведеться в електронному вигляді за допомогою програмно-інформаційного комплексу "Інспектор-2006" за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.

3.6. Посадова особа відділу має право при перевірці відомостей про країну походження товару у визначеному законодавством України порядку:

3.6.1. Запитувати в декларанта сертифікат або додаткові відомості про країну походження товару (далі - додаткові відомості).

3.6.2. Готувати звернення митного органу до уповноваженого органу, що видав преференційний сертифікат, з приводу перевірки на достовірність преференційного сертифіката чи відомостей, що в ньому містяться, включаючи відомості про країну походження товару (у тому числі в разі необхідності перевірки критерію достатньої переробки товару).

3.6.3. Проводити необхідні консультації з іншими підрозділами митного органу.

3.6.4. Направляти звернення до Держмитслужби з приводу перевірки на достовірність сертифіката чи відомостей, що в ньому містяться, включаючи відомості про країну походження товару, в разі неможливості визначення країни походження товару на підставі додаткових відомостей. Звернення повинно відповідати вимогам пункту 3.4 цієї глави.

3.6.5. Ініціювати залучення в установленому порядку спеціалістів та експертів інших підприємств, установ та організацій (за згодою).

3.7. Декларант має право протягом 10 календарних днів з дня надходження запиту до відділу надати митному органу сертифікат або додаткові відомості.

3.8. Якщо декларант не надає у визначений пунктом 3.7 цієї глави сертифікат або додаткові відомості, то посадовою особою відділу приймається Рішення на підставі наявних документів і відомостей про країну походження.

3.9. Запит не повинен перешкоджати випуску товару з метою його переміщення через митний кордон України, за винятком випадків, коли митний орган має достатні підстави для висновку, що товар походить з країни, товари якої не підлягають випуску згідно із законами України та міжнародними договорами, укладеними в установленому законом порядку.

3.10. Якщо подані декларантом сертифікат або додаткові відомості підтверджують відомості про країну походження товару, заявлені декларантом у графі 34 ВМД, то посадовою особою відділу на вільному місці запиту або на його зворотному боці проставляються дата, прізвище, ініціали, підпис, відбиток номерного штампа "Правильність визначення країни походження товару підтверджено" або робиться запис аналогічного змісту, після чого запит підписується начальником відділу або особою, що його заміщує.

Рішення в такому разі за встановленою формою не приймається, копії документів, на підставі яких було визначено країну походження товару, залишаються у справах відділу разом із запитом.

3.11. У разі відсутності належним чином оформленого сертифіката чи додаткових відомостей про походження товару або у разі неможливості достовірно визначити країну походження товару, посадовою особою відділу приймається рішення про визнання країни походження товару, заявленої у ВМД відповідно до Класифікації валют та держав світу, затвердженої наказом Держкомстату від 08.07.2002 N 260, невідомою.

3.12. Рішення, прийняте відповідно до підпунктів 1.6.2 та 1.6.3 пункту 1.6 глави 1 цього Порядку, є обов'язковим для виконання при митному оформленні товару.

3.13. У випадках, визначених підпунктами 1.6.2 та 1.6.3 пункту 1.6 глави 1 цього Порядку, посадова особа ПМО або посадова особа відділу, що працює на постійній основі в інших підрозділах митного органу, оформлює картку відмови в митному оформленні згідно з Порядком оформлення й використання Картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України, затвердженим наказом Держмитслужби від 12.12.2005 N 1227, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.12.2005 за N 1562/11842.

Для здійснення митного оформлення товару митному органу подається нова ВМД. При цьому інформація у відповідних графах митної декларації повинна відповідати інформації, зазначеній у Рішенні.

3.14. У справах відділу залишаються копії оформленої ВМД та документів, на підставі яких було прийнято Рішення.

У разі прийняття рішення про визнання преференційного сертифіката недійсним оригінал преференційного сертифіката залишається у справах відділу.

4. Послідовність дій посадових осіб відділу
при здійсненні контролю за правильністю
визначення країни походження товарів
після випуску їх у вільний обіг
відповідно до заявленого митного режиму

4.1. Якщо є достатні підстави вважати, що мають місце порушення законодавства України чи міжнародного договору, укладеного в установленому законом порядку, в частині визначення країни походження товару, митний контроль може здійснюватися посадовими особами відділу незалежно від закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску товарів на підставі письмового розпорядження керівника митного органу або особи, яка його заміщує, шляхом:

підготовки звернень до відповідних органів іноземних держав, уповноважених видавати преференційні сертифікати щодо підтвердження достовірності преференційного сертифіката чи відомостей, що в ньому містяться, поданого під час митного оформлення (у тому числі в разі необхідності перевірки критерію достатньої переробки);

підготовки звернень до Держмитслужби з приводу перевірки на достовірність сертифіката чи відомостей, що в ньому містяться, включаючи відомості про країну походження товару (звернення повинно відповідати вимогам пункту 3.4 глави 3 цього Порядку);

перевірки сертифіката (в тому числі преференційного), необхідного для відновлення режиму вільної торгівлі/найбільшого сприяння;

проведення перевірок згідно з Порядком проведення митними органами на підприємствах перевірок системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 N 1730;

проведення верифікації сертифікатів про походження товарів з України, якщо це передбачено міжнародними договорами;

4.2. Посадові особи відділу при здійсненні контролю за правильністю визначення країни походження товарів після випуску їх у вільний обіг відповідно до заявленого митного режиму приймають:

4.2.1. Рішення про визнання преференційного сертифіката недійсним.

4.2.2. Рішення про визнання сертифіката підробленим (фальсифікованим) за результатами перевірки уповноваженим органом.

Про виявлені факти начальник відділу письмово інформує підрозділ по боротьбі з порушеннями митних правил та контрабандою митного органу.

4.2.3. Рішення про відновлення режиму вільної торгівлі/найбільшого сприяння, Рішення (у разі наявності), прийняте під час здійснення процедур митного контролю та митного оформлення товарів, скасовується.

Для відновлення до товару режиму вільної торгівлі/найбільшого сприяння декларантом/суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності (далі - суб'єкт ЗЕД) протягом року з дати митного оформлення має бути подано до митного органу заяву довільної форми разом з належним чином оформленим сертифікатом (у тому числі преференційним).

Рішення про відновлення режиму вільної торгівлі/найбільшого сприяння приймається після підтвердження уповноваженим органом достовірності (автентичності) сертифіката (у тому числі преференційного) чи відомостей, що в ньому містяться, або на підставі інформації (документів) уповноваженого органу, що видав преференційний сертифікат, яка уточнює відомості, зазначені у преференційному сертифікаті.

4.3. У разі здійснення контролю за правильністю визначення країни походження товарів шляхом проведення перевірок згідно з Порядком проведення митними органами на підприємствах перевірок системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 N 1730, Рішення приймається посадовою особою відділу відповідно до пункту 1.6 глави 1 цього Порядку та є додатком до акта відповідної перевірки. У цьому разі Рішення (у разі наявності), прийняте під час здійснення процедур митного контролю та митного оформлення товарів, скасовується.

4.4. У справах відділу залишаються документи, на підставі яких було прийнято Рішення.

5. Оформлення Рішення
та особливості заповнення його граф

5.1. Рішення оформлюється за допомогою програмно-інформаційного комплексу "Інспектор-2006" за підписом посадової особи відділу, яка його оформлювала, та начальника відділу або особи, що його заміщує. Форму Рішення наведено в додатку 2 до цього Порядку.

5.2. Рішення друкується у трьох примірниках:

перший примірник Рішення зберігається разом з ВМД відповідно до вимог Переліку документів, що утворюються в митних органах України, спеціалізованих митних установах та організаціях, із зазначенням строків зберігання, затвердженого наказом Держмитслужби від 13.01.2006 N 14;

другий примірник Рішення підлягає обліку та зберіганню у справах відділу разом з копіями розглянутих документів відповідно до вимог Переліку документів, що утворюються в митних органах України, спеціалізованих митних установах та організаціях, із зазначенням строків зберігання, затвердженого наказом Держмитслужби від 13.01.2006 N 14;

третій примірник видається або надсилається поштою декларанту.

5.3. На початку Рішення зазначаються повне найменування митниці, що видала Рішення, реєстраційний номер і дата його видачі.

Реєстраційний номер рішення має такий вигляд:

     "ХХХХХХХХХ /ХХХХ /ХХХХ /Х",
1 2 3 4,

де:

1 - "ХХХХХХХХХ" - код митного органу згідно з Класифікатором митних органів та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, затвердженого наказом Держмитслужби від 26.04. 2006 N 335;

2 - "ХХХХ" - поточний рік;

3 - "ХХХХ" - порядковий номер Рішення згідно з діапазонами номерів, визначеними митним органом;

4 - "Х" - Рішення, прийняте відділом:

1 - під час здійснення процедур митного контролю та митного оформлення;

2 - після випуску товару у вільний обіг відповідно до заявленого митного режиму.

Графа 1 "Декларант/суб'єкт ЗЕД"

У графі зазначаються відомості про декларанта/суб'єкта ЗЕД відповідно до граф 8 та 14 ВМД.

Графа 2 "Перелік поданих для розгляду документів"

У графі зазначаються реквізити ВМД, прийнятої до митного оформлення або оформленої, та документів, які подаються для підтвердження країни походження товару, у тому числі раніше прийняте Рішення (у разі наявності).

Відомості зазначаються за такою схемою:

     хххх-хххх-дд/мм/рр,
1 2 3

де:

1 - код документа відповідно до Класифікатора документів, що затверджується Держмитслужбою;

2 - найменування та номер документа;

3 - дата документа (дд - день/мм - місяць / рр - рік).

Графа 3 "Відомості про товари,
за якими виноситься Рішення"

У графі зазначаються відомості граф 31-34 електронної копії ВМД, прийнятої до митного оформлення або оформленої.

Графа 4 "Підстави для прийняття Рішення"

У графі зазначаються підстави для прийняття Рішення (запит, ініціатива відділу, заява декларанта/суб'єкта ЗЕД про відновлення до товару режиму вільної торгівлі/найбільшого сприяння, результати перевірки).

Графа 5 "Додаткові відомості"

У графі зазначаються документи, надані митному органу при перевірці відомостей про країну походження товару, відповідно до пункту 3.6 глави 3 цього Порядку.

Графа не заповнюється при здійсненні контролю за правильністю визначення країни походження товарів після випуску їх у вільний обіг відповідно до заявленого митного режиму.

Графа 6 "Нормативно-правові акти,
якими керувалися для прийняття Рішення"

Зазначаються нормативно-правові акти з посиланням на конкретні статті (пункти), якими керувалися при прийнятті Рішення.

Графа 7 "Результати перевірки
країни походження товару"

У цій графі стисло зазначаються результати перевірки відділом документів й відомостей про країну походження товару, поданих під час здійснення процедур митного контролю та митного оформлення товарів і після випуску їх відповідно до заявленого митного режиму.

Графа 8 "Визначена країна походження товару"

У графі зазначається назва країни походження товару, яка визначена митницею. Якщо за результатами перевірки країну походження товару не визначено або уповноваженим органом сертифікат (у тому числі преференційний) визнано підробленим (фальсифікованим), то в графі проставляється запис "Невідома".

Графа 9 "Підстави для скасування Рішення"

У графі Рішення зазначаються результати перевірки уповноваженим органом сертифіката (у тому числі преференційного) або перевірок системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, проведених митними органами на підприємствах, які є підставою для скасування Рішення, прийнятого під час здійснення процедур митного контролю та митного оформлення.

Посадовою особою відділу у графу вноситься запис "Рішення від ___________ N _______ визнати таким, що не відповідає вимогам законодавства України, та скасувати".

5.4. Рішення може бути оскаржено декларантом у порядку, установленому законодавством України.

Директор Департаменту митно-тарифного регулювання В.І.Демченко

Додаток 1
до Порядку роботи відділу
митних платежів
регіональної митниці,
митниці при здійсненні
контролю за правильністю
визначення країни
походження товарів,
що переміщуються
через митний кордон України,
та прийняття рішень
про визначення країни
походження товару

                              ЖУРНАЛ
реєстрації та обліку рішень та запитів
з питань визначення країни походження товару

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Реєстраційний|Найменування/| Дата та номер ВМД |Найменування| Заявлена |Визначена |Категорія| Дата і |Примітка|
|з/п|номер та дата| П.І.Б. |--------------------| та код | країна | країна | Рішення | номер | |
| |запиту (заяви| декларанта; |заявленої|оформленої| товару |походження|походження| |Рішення, | |
| |декларанта) |місце- | | | згідно з | товару | товару | |прізвище | |
| | |знаходження/ | | | УКТЗЕД | | | |посадової| |
| | |місце | | | | | | | особи | |
| | |проживання | | | | | | | | |
| | |декларанта | | | | | | | | |
|---+-------------+-------------+---------+----------+------------+----------+----------+---------+---------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     Примітки.
У колонці 2 журналу зазначаються реєстраційний номер, дата
запиту або заяви декларанта/суб'єкта ЗЕД про відновлення до товару
режиму вільної торгівлі/найбільшого сприяння.
У колонці 9 журналу зазначається категорія Рішення,
прийнятого відповідно до пункту 1.6 глави 1 цього Порядку.
Якщо Рішення не оформлюється за встановленою формою
відповідно до пункту 3.10 глави 3 цього Порядку, то колонки 9
та 10 журналу не заповнюються.
Якщо Рішення прийнято відповідно до глави 4 цього Порядку, то
допускається не заповнювати колонки журналу, за якими відсутня
відповідна інформація у відділі.

Директор Департаменту митно-тарифного регулювання В.І.Демченко

Додаток 2
до Порядку роботи відділу
митних платежів
регіональної митниці,
митниці при здійсненні
контролю за правильністю
визначення країни
походження товарів,
що переміщуються
через митний кордон України,
та прийняття рішень
про визначення країни
походження товару

                                      Форма

                  ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
_______________________ митниця

                             РІШЕННЯ
про визначення країни походження товару
від ________________ N __________

     1. Декларант/суб'єкт ЗЕД: ___________________________________
2. Перелік поданих для розгляду документів:

------------------------------------------------------------------
| Код | Найменування та номер документа | Дата |
------------------------------------------------------------------

     3. Відомості про товари, за якими виноситься Рішення:

------------------------------------------------------------------
|N товару у ВМД | |
|------------------------------------------------+---------------|
|Код товару згідно з УКТЗЕД | |
|------------------------------------------------+---------------|
|Опис товару | |
|------------------------------------------------+---------------|
|Заявлена країна походження товару | |
------------------------------------------------------------------

     4. Підстави для прийняття Рішення (потрібне підкреслити):
запит, ініціатива відділу, заява декларанта/суб'єкта ЗЕД про
відновлення до товару режиму вільної торгівлі/найбільшого сприяння
результати перевірки
5. Додаткові відомості: _____________________________________
6. Нормативно-правові акти, якими керувались для прийняття
Рішення:
_________________________________________________________________
7. Результати перевірки країни походження товару: ___________
8. Визначена країна походження товару: ______________________
9. Підстави для скасування Рішення: _________________________

 Начальник відділу
або особа,
яка його заміщує ______________ _________________________
(підпис) (П.І.Б)

Виконавець ____________ _______________________ _____________
(посада) (місце печатки, підпис) (П.І.Б.)

Директор Департаменту митно-тарифного регулювання В.І.Демченко