Наслідки, які чекають на працівника при НЕправильній роботі за комп'ютером
У попередній новині за сьогоднішнє число (04.07.2018 р. ми вже розібрали тему "Безпечна робота на комп'ютері (поради)", тож в її продовження ми вирішили, незважаючи на видиму безпеку та розвиток сучасних технологій, при роботі за комп'ютером розібрати ряд чинників, які можуть вплинути на здоров'я людини.
Основною метою написання даної новини є збереження вашого здоров'я, тому сьогодні надамо основні рекомендації, які дозволять не погіршити фізичний і психологічний стан.
Загалом, всі негативні чинники під час роботи за комп'ютером можна поділити на такі основні групи:
1) Чинники, що впливають на опорно-руховий апарат.
2) Чинники, що впливають на сенсорні органи.
3) Чинники, що впливають на психологічний стан.
В свою чергу, всі ці чинники виникають через дві основні причини. Це неправильна робота за обладнанням та неправильний вибір обладнання.
Тепер про можливі наслідки.
Неправильна постава при роботі за комп'ютером призводить до подальшого розвитку викривлення хребта сколіозу, лордозу, кіфозу, а як результат головні болі, болі в області шиї і всього хребта, болі в області таза. Неправильне положення ніг може привести до артриту (запалення суглобів), артрозу (деформації).
Тунельний синдром - це найвідоміше захворювання людей, що працюють за комп'ютером (іншими словами - синдром зап'ястного каналу). Тунельний синдром проявляється після кількох годин напруженої роботи за комп'ютером. Синдроми - почуття "бігають мурашки" на кисті, біль пронизує кисть, оніміння кисті, важкість у руці, знесилення кисті.
Як виникає?! Через зап'ястний канал між кістками (тунель) проходять серединний нерв і 9 сухожиль м'язів кисті. Серединний нерв забезпечує чутливість пальців, а також управляє м'язами, що забезпечують рух великого, вказівного і середнього пальців. Сам тунельний канал дуже вузький. Він стискається, защемляється серединний нерв. Під час частих, повторюваних рухів кистей рук в незручному положенні сухожилля труться об кістки зап'ястя і зв'язки. Постійно повторювані дрібні рухи пальцями призводять до внутрішніх мікротравм. Накопичуючись, вони і дають про себе знати в початковій стадії хвороби тремтінням, сверблячкою набряком і поколювання в пальцях.
Геморой - хвороба аналогічна варикозного розширення вен, тільки в більш інтимному місці. Причиною хвороби може бути застій крові у венах.
Розвиток короткозорості - через те, що екран монітора за контрастом вище, ніж навколишні об'єкти розвивається короткозорість.
Порушення фокусування - наслідком напруженої роботи за монітором є порушення фокусування, яка може бути викликана перенапруженням очних м'язів.
Сухість очей - через рефлексу, заснованого на тому, що при погляді на джерело світла очей починає менше моргати виникає "обсушування" рогівки ока яке призводить до очних болів.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
04 липня 2018 року (Безпечна робота на комп'ютері (поради))
15 травня 2018 року (Інформування працівника про небезпеку роботи за персональним комп'ютером)
26 квітня 2018 року (Обов'язок роботодавця щодо проведення інструктажу новоспеченому працівнику)
28 березня 2018 року (Додаткова відпустка за роботу на комп'ютері)