Важливi питання  
07.03.2018 №3 

Нюанси оплати вимушеного простою освітян

На початку березня (01.03.2018 р.) було проведене засідання Кризового комітету при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України, в ході якого було прийняте рішення про настання кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації з 02.03.2018 до 07.03.2018 р. (включно).

Як результат - Комітетом, про який йдеться мова вище, видана низка рішень (що зафіксовані у протоколі засідання), в тому числі те, що стосується роботи закладів освіти. З текстом протоколу можна ознайомитись на офіційних сайтах Міністерства енергетики та вугільної промисловості та Міністерства освіти і науки України.

На голів облдержадміністрацій були покладені повноваження та завдання щодо зупинення роботи дошкільних закладів, шкіл та вищих навчальних закладів на період кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації (лист Міністерства освіти і науки України від 02.03.2018 б/н).

______________________________________________________

За діючим законодавством, при прийнятті керівниками закладів освіти та органами місцевого самоврядування рішень про призупинення роботи відповідних закладів освіти за працівниками цих закладів має зберігатися заробітна плата. Якщо в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, його праця оплачується з розрахунку заробітної плати, встановленої під час тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу. Якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку та розмірах, що визначені статтею 113 Кодексу Законів про працю.

Таким чином, час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Одночасно із цим, пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки сторонами угоди рекомендовано керівникам установ та закладів освіти, забезпечити оплату вимушеного простою (не з вини працівників) та зберігати за ними середню заробітну плату (не менше посадового окладу).

Що стосується оплати праці вимушеного простою працівників закладів освіти та науки - все зрозуміло.

______________________________________________________

Що ж стосується протокольного рішення про зупинення роботи дошкільних закладів, шкіл та вищих навчальних закладів на період кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації з 02.03.2018 до 07.03.2018 р. (включно) - лист Міністерства освіти і науки України від 02.03.2018 б/н, то повідомляємо наступне.

Міністерство освіти і науки України своїм листом від 03.03.2018 р. N 1/11-2386 скасувало своє попереднє рішення та відновило роботу закладів освіти.

Виняток становлять заклади освіти, шо не працюють з причин, не пов’язаних з газопостачанням, наприклад, такою причиною може бути карантин або інші особливі обставини.

Також було повідомлено, шо безпосереднє рішення про відновлення навчання приймають заклади вищої освіти самостійно у межах своєї автономії та місцеві органи самоврядування, у сфері управління яких знаходяться усі інші заклади освіти.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

05 лютого 2018 року (Реалізацію норми Закону України "Про освіту" щодо права на навчання для досягнення високого рівня володіння українською мовою продовжили)

05 лютого 2018 року (Інформація про скасування батьківських комітетів виявилась фейковою!)

26 січня 2018 року (Щеплення громадян в Україні)

07 листопада 2017 року (До 01.12.2017 всі школи в обов'язковому порядку повинні оприлюднити інформацію про надходження та використання коштів)

28 вересня 2017 року (Відсьогодні набрав чинності новий Закон України "Про освіту")

11 липня 2017 року (Умови за яких заклади освіти звільняються від сплати податку на нерухомість )