Важливi питання  
07.03.2018 №4 

Планується посилити відповідальність за порушення правил пожежної безпеки

Пожежна безпека - стан об'єкта, при якому з регламентованою ймовірністю відкидається можливість виникнення та розвиток пожежі, і впливу на людей її небезпечних факторів, а також забезпечується захист матеріальних цінностей.

Спричинити пожежу та вибух на підприємстві може порушення правил і норм пожежної безпеки.

На сайті Верховної Ради України (ВРУ) з'явилося інформаційне повідомлення, що Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує ВРУ прийняти за основу законопроект щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.

Зазначеним абзацем вище проектом Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (N 7233) запропоновано встановити адміністративну відповідальність, зокрема, за порушення вимог улаштування та утримання систем пожежної автоматики, в тому числі автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж тощо. Такі зміни планується внести до статті 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки", посиливши санкцію частини 1 цієї статті та доповнивши її новими частинами 2, 3 та 4.

Одночасно із вказаним, проектом пропонується внести зміни до статті 270 Кримінального кодексу "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки", посиливши санкції частин 1 та 2 цієї статті, а також доповнивши примітку цієї статті частиною 2, в якій визначається зміст суспільно небезпечних наслідків у виді шкоди здоров’ю людей або загибелі людей.

________________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

26 вересня 2017 року (Внесені суттєві зміни до Правил пожежної безпеки України)

22 серпня 2017 року (Правила охорони праці в архівах вдосконалені)