Важливi питання  
07.03.2018 №2 

Оприлюднено Постанову КМУ щодо системи блокування податкових накладних

21 лютого 2018 р. офіційний сайт Кабінету Міністрів України оприлюднив Постанову N 117 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Нагадаємо, дія системи блокування була призупинена у грудні 2017 року строком на 2 місяці, за цей час Кабінет Міністрів повинен був удосконалити визначення критеріїв ризиковості. Наразі Постанова вже затверджена, вона затверджує:

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;

Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Отже, яким чином вирішено питання визначення критеріїв ризиковості?

Для зменшення випадків зупинки реєстрації податкових накладних встановлюється "відсікаючий критерій" 3% та поріг обсягу постачання за місяць у розмірі 500 тис.грн.

Для малого та середнього бізнесу запроваджуються показники позитивної податкової історії. Податкові накладні з ризиковою операцією по платниках з позитивною податковою історією зупинятися не будуть.

ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

ДФС формує і веде у відкритому доступі окремий Реєстр податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та щодня оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті.

Протягом місяця з дня набрання чинності цією Постановою, окремий Реєстр податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, функціонує в тестовому режимі.

Для оперативності розгляду пояснень та документів передбачається створення комісій на регіональному та центральному рівні. Прийняті рішення комісій регіонального та центрального рівнів набувають чинності після реєстрації їх в електронному Реєстрі зупинених податкових накладних.

Зупинена податкова накладна/ розрахунок коригування реєструється в автоматичному режимі, якщо:

- рішення Комісій не зареєстровані протягом п’яти робочих днів (для платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних, становить менше 30 млн. гривень в поточному місяці);

- рішення Комісій не зареєстровані протягом семи робочих днів (для платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних, становить більше 30 млн. гривень включно в поточному місяці).

Допрацьована форма рішення про відмову в реєстрації. Зокрема, в рішенні буде зазначатися чітка вмотивована підстава відмови. У випадку ненадання та/або надання документів, які складені з порушенням законодавства, у формі буде зазначатися конкретний документ, якого це стосується.

Також Постановою N 117 врегульовано питання щодо платників ПДВ, у яких до 1 грудня 2017 р. зупинено реєстрацію податкових накладних, та які станом на 1 грудня 2017 р. не подали пояснень і копій документів до таких ПН/РК. Вони мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній, подати пояснення і копії документів до таких податкових накладних/розрахунків коригування на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

14 лютого 2018 року (Оприлюднено проект Постанови КМУ щодо системи блокування податкових накладних)

20 лютого 2017 року (Порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної)

20 січня 2017 року (Побільшало обов'язкових реквізітів податкової накладної)

18 грудня 2017 року (Чи відмінить Президент блокування податкових накладних?)