КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 червня 2009 р. N 546
Київ
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 521 від 22 липня 2015 р.)
Про затвердження критеріїв,
за якими оцінюється ступінь ризику
від провадження господарської діяльності
з виготовлення бланків цінних паперів,
документів суворої звітності, розроблення,
виробництва, сертифікаційних випробувань
голографічних захисних елементів та визначається
періодичність здійснення планових
заходів державного нагляду (контролю)
Відповідно до статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" ( 877-16 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити:
критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), згідно з додатком 1;
критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з розроблення, виробництва, сертифікаційних випробувань голографічних захисних елементів та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), згідно з додатком 2.
2. Міністерству фінансів привести у тримісячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Додаток 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 3 червня 2009 р. N 546
Критерії,
за якими оцінюється ступінь ризику
від провадження господарської діяльності
з виготовлення бланків цінних паперів,
документів суворої звітності та визначається
періодичність здійснення планових заходів
державного нагляду (контролю)
1. Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності, встановлюються з метою проведення оцінки процесів виробництва таких бланків для забезпечення необхідного рівня національної безпеки, надійного документообігу, запобігання розповсюдженню підробки документів, сприяння захисту споживчого ринку від неякісних товарів, безпеки життя і здоров'я населення.
2. До критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності, належать:
рівень організації виробничого процесу, що надає можливість виготовлення підприємством бланків цінних паперів, документів суворої звітності;
дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності, затверджених спільним наказом Держкомпідприємництва та Мінфіну від 9 січня 2001 р. N 1/3 (далі - Ліцензійні умови), та Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених спільним наказом Мінфіну, СБУ та МВС від 25 листопада 1993 р. N 98/118/740 (далі - Правила виготовлення бланків);
наявність порушення схем захисту, розроблених для окремого виду бланка цінного папера або документа суворої звітності, що виявлено під час проведення експертизи контрольних примірників бланків цінних паперів, документів суворої звітності.
3. Відповідно до встановлених критеріїв та з урахуванням значення прийнятного ризику суб'єкти господарювання відносяться до одного з трьох ступенів ризику - високого, середнього та незначного.
4. До суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику можуть бути віднесені ті, що:
за технічними та кваліфікаційними можливостями мають право виготовляти бланки цінних паперів або документів суворої звітності (від 15 і більше найменувань);
допустили порушення схеми захисту окремого виду бланка цінного папера або документа суворої звітності під час їх виготовлення;
у процесі провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності допустили порушення Ліцензійних умов та/або Правил виготовлення бланків.
5. До суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику можуть бути віднесені ті, що:
за технічними та кваліфікаційними можливостями мають право виготовляти бланки документів суворої звітності (до 15 найменувань);
у процесі провадження господарської діяльності з виготовлення бланків документів суворої звітності допустили порушення Ліцензійних умов та/або Правил виготовлення бланків, але протягом десяти робочих днів з дати складення акта перевірки усунули виявлені порушення.
6. До суб'єктів господарювання із незначним ступенем ризику можуть бути віднесені ті, що:
за технічними та кваліфікаційними можливостями мають право виготовляти бланки документів суворої звітності (до 5 найменувань);
у процесі провадження господарської діяльності з виготовлення бланків документів суворої звітності за результатами попередньої перевірки не допустили порушень Ліцензійних умов та Правил виготовлення бланків.
7. Планові заходи, пов'язані з державним наглядом (контролем) за додержанням суб'єктами господарювання порядку виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності, здійснюються з такою періодичністю:
з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на рік;
з середнім ступенем ризику - один раз на два роки;
з незначним ступенем ризику - один раз на три роки.
Додаток 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 3 червня 2009 р. N 546
Критерії,
за якими оцінюється ступінь ризику від провадження
господарської діяльності з розроблення,
виробництва, сертифікаційних випробувань
голографічних захисних елементів та визначається
періодичність здійснення планових заходів
державного нагляду (контролю)
1. Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з розроблення, виробництва та сертифікаційних випробувань голографічних захисних елементів, встановлюються з метою проведення оцінки процесів виробництва зазначених елементів для забезпечення необхідного рівня національної безпеки, надійного захисту документів і товарів від їх підробки, забезпечення безпеки життя і здоров'я населення.
2. До критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з розроблення, виробництва та сертифікаційних випробувань голографічних захисних елементів, належать:
рівень організації виробничого процесу, що надає можливість виконання підприємством робіт у межах зазначеного виду господарської діяльності (розроблення, виробництво, проведення сертифікаційних випробувань зазначених елементів);
дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розроблення, виробництва та сертифікаційних випробувань голографічних захисних елементів, затверджених спільним наказом Держкомпідприємництва та Мінфіну від 13 липня 2007 р. N 96/822 (далі - Ліцензійні умови), та Положення про порядок голографічного захисту документів і товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2001 р. N 171 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 9, ст. 355) (далі - Положення про порядок голографічного захисту).
3. Відповідно до встановлених критеріїв та з урахуванням значення прийнятного ризику суб'єкти господарювання відносяться до одного з трьох ступенів ризику - високого, середнього та незначного.
4. До суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику можуть бути віднесені ті, що:
за технічними та кваліфікаційними можливостями мають право на розроблення голографічних захисних елементів, які використовуються для державних потреб та/або створені на замовлення державних органів;
у процесі провадження господарської діяльності з розроблення, виробництва, проведення сертифікаційних випробувань голографічних захисних елементів допустили порушення Ліцензійних умов та/або Положення про порядок голографічного захисту ( 171-2001 ).
5. До суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику можуть бути віднесені ті, що:
за технічними та кваліфікаційними можливостями мають право на виробництво, проведення сертифікаційних випробувань голографічних захисних елементів, що використовуються для державних потреб та/або створені на замовлення державних органів;
у процесі провадження господарської діяльності з виробництва, проведення сертифікаційних випробувань голографічних захисних елементів допустили порушення Ліцензійних умов та/або Положення про порядок голографічного захисту ( 171-2001 ), але протягом десяти робочих днів з дати складення акта перевірки усунули виявлені порушення.
6. До суб'єктів господарювання із незначним ступенем ризику можуть бути віднесені ті, що у процесі провадження господарської діяльності для недержавних потреб з розроблення, виробництва, проведення сертифікаційних випробувань голографічних захисних елементів не допустили порушень Ліцензійних умов та/або Положення про порядок голографічного захисту ( 171-2001 ) за результатами попередньої перевірки.
7. Планові заходи, пов'язані з державним наглядом (контролем) за додержанням суб'єктами господарювання порядку розроблення, виробництва та проведення сертифікаційних випробувань голографічних захисних елементів, здійснюються з такою періодичністю:
з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на рік;
з середнім ступенем ризику - один раз на два роки;
з незначним ступенем ризику - один раз на три роки.