Важливi питання  
13.03.2018 №4 

Президентом підписаний Закон "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю"

Вчора, 12.03.2018 р. Президент України П.Порошенко підписав Закон "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю".

Нагадаємо, що вказаний Закон був ухвалений Верховною Радою 06.02.2018 р. у повторному другому читанні і в цілому.

Загалом, "новим" Законом запроваджуються сучасні принципи корпоративного регулювання, створення і ведення бізнесу.

Як відомо, ТОВ (товариства з обмеженою відповідальністю) являють собою найпоширенішу форму бізнесу в Україні.

Закон встановлює права та обов'язки учасників товариства, корпоративний договір, безвідкличну довіреність з корпоративних прав, умови створення товариства, визначає статут товариства, переважне право учасника товариства, особливості звернення стягнення на частку учасника товариства та інше.

Далі обговоримо сильні і слабкі сторони документа, а також, як бізнесу адаптуватися до нововведень.

Таким чином, ТОВ, які мають велику кількість учасників, так само як і товариствам з участю іноземного капіталу, прийняття закону дозволить розробити і запустити оптимальну і реально працюючу структуру корпоративного управління. А також - максимально захистити інтереси учасників, у тому числі міноритарних. Наприклад, законом передбачена можливість встановлення заборони на розмиття частки учасника - це надзвичайно важлива новела.

Що ж стосується невеликих товариств - важливим нововведенням є значне зменшення формальностей. Наприклад, кількість обов'язкових питань, які повинні бути відображені в статуті, зменшується всього до трьох - назва компанії, органи управління товариства (їхня компетенція та порядок прийняття ними рішень) та порядок вступу і виходу з товариства. Тобто, з набуттям чинності закону вже не буде необхідності кожного разу перереєструвати статут у випадку зміни статутного капіталу або складу учасників товариства.

Також, звертаємо увагу представників бізнесу на наступне: від початку дії прийнятого Закону - статут товариства та корпоративний договір стають не просто юридичною формальністю. Відтепер це дуже ефективний інструментарій для закріплення комерційних домовленостей між учасниками (а також потенційними кредиторами та інвесторами) про те, як працюватиме бізнес. Як наслідок, буде дуже важливим правильно структурувати і прописувати такі документи.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

20 лютого 2018 року (18.02.2018 набрав чинності Закон щодо корпоративних договорів)

07 вересня 2017 року (Податки при успадкуванні частки статутного капіталу товариства)