Важливi питання  
29.10.2018 №3 

Прості поради "ЯК ЛЕГКО АДАПТУВАТИСЯ ДО ЗИМОВОГО ЧАСУ".

Цими вихідними Україна і ще 70 країн перевели стрілку годинника на годину назад. Про це ми повідомляли заздалегідь у своїх новинах за 23 жовтня 2018 року (Цього тижня УКРАЇНЦІ ПЕРЕЙДУТЬ з літнього НА ЗИМОВИЙ ЧАС). На законодавчому рівні такий перехід закріплений у постанові Кабінету міністрів від 13.05.96 N 509.

Такі невеликі зміни все ж таки впливають на організм людини та можуть привести до змін у психо-емоційному стані людини та викликати депресію, загострити стрес (особливо, у самотніх людей). АЛЕ! Неприємностей можна уникнути дотримуючись деяких правил. Про останні сьогодні і поговоримо.

___________

Якщо з вашим організмом все добре, то період адаптації до зимового часу, триває всього пару днів.

Громадяни ж яких турбують серцево-судинні хвороби, а також захворювання нервової системи - потрібно уважно поставитись до свого здоров'я і заздалегідь провести профілактику. Для цього слід дотримуватися наступних важливих правил:

1. Режим дня. Приблизно за тиждень до переведення годинників потрібно почати лягати спати на 15 хвилин пізніше звичайного часу, змінюючи ритм сну (тривалість нічного відпочинку повинна становити 7-9 годин). І ніяких снодійних!

2. Режим харчування. Не їжте увечері важку і жирну їжу та виключить алкоголь, каву і інші тонізуючі напої.

3. Освітлення у приміщенні. Засипати необхідно в повній темряві або користуватися маскою на очі. За годину перед відходом до сну необхідно зробити приглушене світло в кімнаті, а після пробудження - відкрити штори.

4. Вживайте вітаміни. Імунітет восени виснажений, тому варто включити в свій раціон більше овочів і фруктів та за рекомендацією лікаря - вітамінні комплекси.

5. Свіже повітря та прогулянки. Обов'язково за пару годин до відпочинку провітрюйте кімнату для відпочинку і обов'язково, у сонячний день, рекомендовано гуляти на вулиці хоча б 15 хвилин на день для поповнення запасів вітаміну D. Також корисними будуть прогулянки перед сном.

6. Рух - це здоров'я. Фізична активність цьому запорука! Виключте важкі навантаження і після переходу на зимовий час, перші два тижні, віддайте перевагу легкій пробіжці, швидкій ходьбі, плаванню, ранковій зарядці, йогі.

7. Релакс. Тепла ванна, масаж або медитація ввечері знімають напругу, втому, допомагають швидко заснути і прокинутися на наступний день повністю відпочившим та з зарядом бадьорості.

8. Даруйте собі радість. Потіште себе в ці осінні дні тим, що ви любите (знайдіть час для улюбленої книги, зробіть смачне какао, подзвоніть рідним, влаштуйте шоппінг, придбайте дрібничку, яку захочеться тощо). Дозвольте вашому організму виробляти гормони щастя. Це хороший привід згадати, що ви любите насправді. І звісно - частіше посміхайтесь :)

Будьте здорові, продуктивності на робочому тижні та доброго настрою!

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

23 жовтня 2018 року (Цього тижня УКРАЇНЦІ ПЕРЕЙДУТЬ з літнього НА ЗИМОВИЙ ЧАС)

07 серпня 2018 року (Працюєте в офісі? Сьогодні про звички, що шкодять здоров'ю.)

24 жовтня 2017 року (На цих вихідних в ніч на неділю Україна переходить на "зимовий час")

23 березня 2017 року (Нагадуємо, що з 25-го на 26-те березня в Україні переводять годинники на літній час.)