Важливi питання  
22.10.2018 

То ким треба бути, НАРКОМАНОМ чи АЛКОЗАЛЕЖНИМ, щоб отримати субсидію???

На своєму черговому засіданні (17.10.2018 р.) Кабінет Міністрів України прийняв постанову N 841.

У відповідності до нововведень, у випадку, якщо в складі домогосподарства є людина, яка є наркоманом чи алкоголіком, і це підтверджено медичним висновком, то відсутність доходів у таких людей можуть до уваги не братися при призначенні субсидії.

Одночасно із зазначеним, якщо ви нормальна людина і просто не можете знайти роботу, відсутність доходів буде враховуватися, і це є підставою для відмови в субсидії.

То ким потрібно стати людині для отримання субсидії???

Тепер більш детально розповімо про законодавчі нововведення.

1. Розширені напрямки використання субсидії. Житлові субсидії тепер будуть надаватись також на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

2. Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія, на 30%. Відтепер субсидію на понаднормову площу житла можуть отримати також громадяни, які:

- отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника;

- досягли пенсійного віку, і отримують пенсію за вислугою років;

- отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

3. Якщо ЄСВ не сплачується з вини роботодавця, робітники мають право на субсидію. Субсидія може призначатись у випадках не сплати ЄСВ, якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи.

4. Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів не матимуть субсидії. Субсидія не призначатиметься якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

5. Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається субсидії, змінюється на опалювальну площу. Житлова субсидія призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

6. Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі. За рішенням Комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку

7. Розширено повноваження комісій по призначенню субсидій. Комісія може призначати субсидії за особливими умовами у разі коли:

- особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі;

- члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;

- особа мала суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більше ніж на 10 відсотків за умови сплати ЄСВ.

8. Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально. Субсидія за рішенням комісії може призначатись якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів.

9. Передбачено можливість надання додаткової субсидії за рахунок коштів місцевих бюджетів. Житлова субсидія за рішенням комісії може бути призначена у випадках, не передбачених Положенням про призначення субсидії. Фінансування таких субсидій здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.

10. Вирішено питання призначення субсидії студентам, які проживають в гуртожитку. При розрахунку розміру субсидії доходи батьків не враховуються у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання.

11. Вирішено питання врахування доходів розлучених батьків за наявності дитини. У випадку, коли батьки розлучені, при розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною.

12. Змінено перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії. До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону. До доходів не будуть враховуватись сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

13. Уточнено розрахунок середньомісячного доходу осіб які отримували стипендію або державну соціальну допомогу. Розрахунок середньомісячного доходу для осіб, які отримували хоча б один із таких видів доходу, як стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю І і ІІ групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, здійснюється шляхом ділення загальної суми сукупного доходу за період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, на кількість місяців, у яких його отримано.

У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього неопалювального сезону (вересень), а у разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень).

14. Змінено систему розрахунку сукупного доходу для осіб, які отримували допомогу по безробіттю. Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до сукупного доходу враховується:

- за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;

- за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - фактично отримані доходи;

- за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;

- за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - фактично отримані доходи;

- за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

15. Змінено систему розрахунку сукупного доходу для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування. Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і є платниками єдиного податку першої - третьої груп, не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від провадження підприємницької діяльності.

16. Скасована обов’язковість надсилання в деяких випадках рекомендованих листів. Повідомлення в паперовому вигляді рекомендованим листом замінено на інформування про прийняте рішення в паперовому вигляді з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис. Повідомлення рекомендованим листом залишено у разі неможливості автоматично нарахувати субсидію на наступний сезон не з вини особи.

17. Невикористану субсидію можна отримати через відділення Укрпошти. В окремих випадках за рішенням комісії кошти невикористаної житлової субсидії можуть бути виплачені особам похилого віку та особам з інвалідністю, які мешкають у містах обласного значення, через відділення поштового зв’язку ПАТ "Укрпошта".

Вищеперелічені нововведення застосовуються з 01.10.2018 р.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

19 жовтня 2018 року (Як заповнити Декларацію про доходи і витрати, якщо ви отримуєте субсидію?!)

07 вересня 2018 року (Розпочата ВИПЛАТА зекономлених взимку СУБСИДІЙ)

20 серпня 2018 року (Розрахунок розміру субсидій. Наглядні приклади.)

20 серпня 2018 року (Нормативи, що використовуються під час розрахунку субсидії)

22 червня 2018 року (Умови для призначення субсидії безробітним)

12 червня 2018 року (Субсидії. Перевірки. Кому чого чекати?!)

06 червня 2018 року (Не сплачуєш комунальні - не маєш субсидій! Таке нововведення ініціює Міністерство фінансів України.)

27 квітня 2018 року (Все про субсидії 2018)

07 березня 2018 року (Уряд прийняв рішення щодо удосконалення порядку розрахунків із пільг та субсидій на оплату за енергоносіїв та житлово-комунальних послуг.)

22 січня 2018 року (Порядок здійснення монетизації субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг)

14 вересня 2017 року (Для зменшення кількості перерахунків, врегульовані строки призначення субсидій на індивідуальне опалення)

14 вересня 2017 року (Термін подачі заяв на монетизацію субсидій подовжено)

20 липня 2017 року (До кінця 2017 року буде створений реєстр отримувачів житлових субсидій)

21 червня 2017 року (Отримання доступу до персональних даних фізичних осіб у випадку призначення останнім пенсій, субсидій тощо)

15 травня 2017 року (Невикористана субсидія на газ і електроенергію (для побутових потреб))