Прибутки громадян ретельно контролюватимуть податківці
Податківці планують більш ретельно слідкувати за пересуванням фінансів на рахунках фізичних осіб, особливо тих, які займаються підприємницькою діяльністю.
Станом на сьогодні, абсолютно всі банківські установи зобов’язані надавати фіскалам такі дані, але не постійно, а лише тоді, коли відкривається або закривається рахунок. Тепер же за кожною операцією бізнесу буде суворий нагляд, тим паче що фінансові установи вже дали на це згоду.
Як свідчить статистика, в Україні - понад 2 мільйони офіційно зареєстрованих підприємців, більше половини з них відкрили рахунки у банках. Тобто, решта відкриває їх в якості фізичних осіб, але не відраховують до бюджету податків. Фіскальні працівники поки не уточнили, як саме проводитимуть моніторинг рахунків - "методика відпрацьовується", ось і весь стислий коментар податкової.
По даному питанню, навіть у новому законі існує лазівка: мова йде про ухвалений у червні документ "Про валюту та валютні операції", згідно якого Державна фіскальна служба спільно з НБУ будуть контролювати валютні операції, таким чином обходячи банківську таємницю.
Зараз більшість банків (державні в тому числі) вимагають від дрібного бізнесу звітності, нібито "для підтвердження особи підприємця". В іншому випадку фінансові установи погрожують заблокувати рахунки. При цьому юристи сумніваються в законності таких вимог. Але якщо податкова офіційно домовиться з банками про передачу такої інформації, подібні зміни отримають підтримку з боку закону.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
27 серпня 2018 року (НБУ посилив деякі вимоги до банків щодо відеоконтролю всередині їх установ)
13 серпня 2018 року (Планується ввести нові обмеження для банків)
27 червня 2018 року (Управління активами та контроль за ефективністю)
06 березня 2018 року (Ідентифікація клієнта банку. Рекомендації від НБУ.)
03 березня 2018 року (Скоро у НБУ запрацює Кредитний реєстр щодо боржників)