Актуальні новини  
12.10.2018 №2 

Порядок доведення законодавчих актів до населення зазнав змін

У відповідності до статей 57 та 94 Конституції України - закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування.

02.10.2018 р. у Верховній Раді був прийнятий законопроект N 6518 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення офіційного опублікування законів України та інших нормативно-правових актів". Останнім запроваджується новий порядок доведення до відома населення прийнятих нормативно-правових актів.

У документі йдеться, що доведення до відома населення законів України та інших нормативно-правових актів здійснюється шляхом:

- офіційного оприлюднення (опублікування) відповідно до закону державними друкованими засобами масової інформації та офіційними друкованими виданнями (офіційними виданнями);

- висвітлення аудіовізуальними засобами масової інформації;

- розміщення на офіційних веб-сайтах органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

- розміщення в інший спосіб, визначений законом.

Такі зміни були прийняті в наслідок роздержавлення газет "Голос України" і "Урядовий кур’єр" без права їх перетворення в офіційні друкарські видання.

Публікація законів і інших актів Верховної Ради України в газеті "Голос України" і далі вважатиметься офіційним оприлюдненням (опублікуванням), а офіційне опублікування постанови Кабінету Міністрів здійснюватиметься в газеті "Урядовий кур’єр".

Також, передбачено, що при виявленні невідповідності опублікованого закону робляться поправки в офіційній електронній версії тексту акту у базі даних "Законодавство України" на офіційному веб-сайті Верховної Ради.

______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

09 січня 2018 року (Вже відомий перелік засобів массової інформації (ЗМІ), що друкуватимуть оголошення про виклик до суду у 2018 році)