Актуальні новини  
11.10.2018 №2 

Головпоштамт святкує 100-річчя випуску перших марок України. На честь ювілея - виставка.

Нагадаємо, що 13 липня Головою держави П.Порошенко був підписаний Указ "Про відзначення 100-річчя перших поштових марок України" N 205/2018.

З метою відзначення у 2018 році 100-річчя випуску перших поштових марок України, а також популяризації вітчизняної філателії, яка є культурним надбанням українського народу, в рамках святкування цієї події 9-14 жовтня цього року Укрпошта спільно з Київським товариством філателістів України організовує в м. Києві XVI Національну філателістичну виставку з міжнародними учасниками "Укрфілекспо 2018". В експозиції представлено 127 унікальних філателістичних експонатів колекціонерів з України та світу. Під час відкриття відбулося і урочисте спецпогашення поштового блока "Перші українські марки доби визвольних змагань 1917-1921 років". На адресу оргкомітету виставки вже надійшло понад 100 заявок.

Крім огляду марок тут відбуватимуться майстер-класи та лекції художників. Ще одне вшанування марки проведено у столичному метрополітені. Напередодні станцію метро "Поштова площа" прикрасили 50 найкращих українських марок.

За інформацією Укрпошти, на честь святкування позначка 100-річчя випуску перших поштових марок України буде відображено і на знаках поштової оплати. Національний поштовий оператор випустить в обіг відповідний поштовий блок.

Національним банком України буде випущена пам’ятна монета.

Тепер трохи історії. Перші поштові марки України з’явилися в часи створення незалежної Української Народної Республіки. У червні 1918 р. в Києві було видано 6 марок, авторам сюжетів яких були художники-графіки Георгій Нарбут та Антін Середа. Після цього лише з 1992 р. в Україні знову почали друкуватися поштові марки. Укрпошта за всі роки незалежності випустила 1 659 унікальних поштових марок. Неодноразово українські знаки поштової оплати були відзначені високими міжнародними нагородами.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

26 червня 2018 року (Оголошений конкурс на учасників наглядової ради "Укрпошти")

19 квітня 2018 року (Укрпошта отримала ліцензію НБУ і тепер може приймати участь у міжнародних платіжних системах VISA та MasterCard)