Важливi питання  
27.09.2018 №2 

Зареєстрований проект постанови, яким ПРОПОНУЄТЬСЯ СКАСУВАТИ КНИГИ ВІДГУКІВ ТА ПРОПОЗИЦІЙ відповідно до європейського досвіду та практик.

Як відомо, Книгу відгуків та пропозицій запроваджено ще за часи Радянського Союзу. На той час цей документ був майже єдиним засобом контролю за підприємствами, установами та організаціями, які надавали послуги громадянам.

Сьогодні ж Книга відгуків та пропозицій НЕ Є дієвим інструментом для захисту прав та вводить споживачів в оману. Споживачі сподіваються, що їхні записи можуть сприяти відновленню порушених прав, але на практиці це не працює, адже власники бізнесу часто не перевіряють книгу. З прийняттям Закону України "Про звернення громадян" доцільніше спрямовувати особисті електронні чи письмові звернення бізнесу, на які компанії зобов’язані відповідати у встановлений законодавством термін.

Ще одним із недоліків Книги відгуків та пропозицій є те, що громадяни мають вказувати свої персональні дані (адресу, номер телефону, інше). Оскільки доступ до цього інструменту має кожен, персональні дані можуть бути використані недобросовісним бізнесом чи шахраями.

На думку Мінекономрозвитку (розробнику проекту постанови про скасування) - Книга відгуків та пропозицій є застарілим та неефективним для споживачів інструментом. У країнах Європейського Союзу вона не використовується. Бізнес має надавати перевагу іншим каналам, таким як електронним зверненням, гарячим телефонним лініям, завдяки яким можна швидко отримати відповідь чи відстежити статус свого звернення.

Прийняття проекту постанови надасть можливість захистити персональні дані споживачів; перейти до сучасних інструментів подання скарг; спростити життя бізнесу; звільнити органи влади від перевірки правильності заповнення Книги відгуків та пропозицій.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

26 квітня 2018 року (Права споживачів при придбанні товарів в інтернет-магазині)

14 березня 2018 року (Права споживача: Куди дівати власні речі?; Чи можна с твариною?; Платити чи ні за пошкоджений вами товар; Чи можна фотографувати, спожити товар тощо?..)

01 лютого 2018 року (Захист прав споживачів (обмін товару/повернення грошей))

25 січня 2018 року (Що необхідно знати про право на тишу і відпочинок, щоб відстояти свої права?!)

23 січня 2018 року (Українців планується навчати користуватися своїми правами)