НАРУГА НАД ДЕРЖАВНИМ ПРАПОРОМ України. Молодому Закарпатцю оголошена підозра.
Одразу розберемо, що ж таке "наруга над державними символами". За загальним поняттям це злочин, передбачений статтею 338 Кримінального кодексу України (КК України), що полягає у публічній нарузі над державними символами.
Об'єктом злочину є авторитет держави Україна, який підривається в разі посягання на один із державних символів України: Державний Прапор України, Державний Герб України або Державний Гімн України. Якщо посягання здійснюється на державні символи іншої держави (частина друга), авторитет України у світі страждає через те, що вона виявилася неспроможною попередити демонстрацію неповаги до державних символів іноземної держави, а отже, і до самої держави.
Предметом злочину є державний символ України або іншої держави. При цьому предметом злочину не є: прапор чи герб, які не є символом держави; прапор чи герб іноземної держави, які офіційно не встановлені чи підняті; та прапори або герби міжнародних організацій.
Об'єктивна сторона злочину полягає в нарузі над державним символом, тобто в таких діях, як знищення чи пошкодження прапора або герба, шаржування герба чи гімну тощо. При цьому злочин має місце, якщо вказані дії спрямовані на публіку.
Суб'єкт злочину загальний. З суб'єктивної сторони злочин характеризується прямим умислом. Якщо має місце хуліганський мотив, вчинене кваліфікується за сукупністю злочинів, передбачених статтями 338 та 296 КК України.
________________
Тепер ближче до самої події.
Як то передбачено частиною 1 статті 338 КК України - Мукачівська місцева прокуратура погодила підозру 23-річному мешканцю м. Мукачеве у публічній нарузі над Державним прапором України.
В процесі досудового розслідування встановлено, що 19.09.2018 р. (близько 04:00 год.) мешканець м. Мукачеве, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, піднявся на фасадну частину будівлі міської ради, де встановлений Державний прапор України, зірвав його та кинув на землю. У подальшому закарпатець забрав зірваний державний символ з собою.
У відповідності до законодавчих норм (за якими кваліфіковано дії підозрюваного), останньому загрожує покарання у виді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
27 серпня 2018 року (Штрафи за "п'яне" водіння планують збільшити)
23 серпня 2018 року (Що відбуватиметься у Києві на День Незалежності?)
11 червня 2018 року ( Cпрощена процедура розслідування кримінальних правопорушень)