Важливi питання  
24.09.2018 №4 

Депутатська недоторканість. Бути чи НІ?!

За своїм поняттям, недоторканність - це юридична гарантія правового статусу окремих категорій осіб (депутатів, дипломатів, суддів, а також чатових, парламентерів і т. ін.), що полягає в захисті від примусу, який міг би бути застосований за звичайних обставин.

Недоторканність "не є особистим привілеєм, а має публічно-правовий характер"; її призначення - "забезпечення безперешкодного та ефективного здійснення посадовою особою своїх функцій".

Недоторканність може розрізнятися за тим захистом, який вона надає своїм носіям, часом дії, силою, підставою виникнення тощо.

Минулого тижня, 20.09.2018 р. Верховна рада України підтримала за основу та в цілому проект постанови про порядок подальшої роботи над президентським законопроектом N 7203 про зняття недоторканності з народних депутатів.

ЗА прийняття постанови N 7203/П1 проголосували 274 народні депутати.

В ході засідання на голосування також була винесена постанова N 6773/П1 щодо порядку роботи над законопроектом нардепів, однак її не підтримали: за документ проголосували лише 213 парламентарів при 226 мінімально необхідних, і голова ВР Андрій Парубій оголосив про прийняття постанови N 7203.

За проектом встановлюється строк подання пропозицій та поправок до законопроекту - до 19 жовтня 2018 року (включно).

Комітети з питань регламенту та організації роботи ВР, з питань бюджету, з питань запобігання і протидії корупції, з питань європейської інтеграції опрацьовують пропозиції та поправки до законопроекту у період до 7 листопада 2018 року (включно). Надання висновків комітету з питань правової політики та правосуддя також відбувається до 7 листопада (включно).

Правовий комітет має опрацювати пропозиції та поправки до законопроекту та організувати надання нардепам документів, передбачених частиною третьою статті 150 Регламенту ВР, у період до 21 листопада 2018 року (включно).

До того ж розгляд законопроекту про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) може відбутися не раніше, ніж через сім днів після надання депутатам ВР відповідних висновків комітетів парламенту.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

24 вересня 2018 року (НЕ ПЛАТИШ АЛІМЕНТИ - ГЕТЬ ІЗ ДЕРЖСЛУЖБИ !!!)

30 липня 2018 року (Правила етичної поведінки державних службовців)

23 лютого 2017 року (Відшкодування середнього заробітку у випадках здійснення депутатських повноважень у робочий час)