Актуальні новини  
13.09.2018 №2 

Притягнення до відповідальності за НЕЗАКОННЕ ПОВОДЖЕННЯ ЗІ ЗБРОЄЮ. Судова практика.

Майже щодня у ТВ-новинах ми чуємо життєві історії про стрілянини та незаконне поводження зі зброєю. Сьогодні розберемо трохи судової практики за темою.

Наприкінці весни, а саме у травні 2018 року Верховний Суд ухвалив рішення у справі за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 263 Кримінального кодексу, прирівнявши до Закону "міліцейську" інструкцію.

Але, вже 19 липня 2018 року Апеляційний суд Дніпропетровської області задовольнив апеляційну скаргу обвинуваченого в незаконному поводженні зі зброєю та боєприпасами та скасував вирок суду першої інстанції, яким було призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі, але не було посилання на порушений Закон.

В апеляційному суді обвинувачений не заперечував зберігання та передачі окремих частин вогнепальної зброї та боєприпасів, однак, оскільки відсутній закон, який регулює зберігання та використання зброї, необхідних дозволів та ліцензій у нього не було. Тому не вбачає у своїх діях склад злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.

Апеляційний суд Дніпропетровської області зазначив, що обвинуваченого визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, тобто у придбанні, носінні, зберіганні та збуті вогнепальної зброї та бойових припасів, без передбаченого законом дозволу. Однак судом першої інстанції не зазначено, який саме закон, чи інший нормативний акт, було порушено.

Не виключено, що під іншими нормативними актами судді могли мати на увазі і міліцейську інструкцію. Тому наступним завданням нашої юридичної боротьби буде доведення, що це не так: інструкція - не закон.

Переконані, що права і обов'язки громадян не можуть встановлюватися інструкцією без закону - це основа верховенства права.

P.S. Обвинувачений в даній справі користувався матеріалами і позицією, утвердженою в нашій юридичній боротьбі за право на збройний захист.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

15 серпня 2018 року (Рада суддів України на позачерговому засіданні 13 серпня ухвалила рішення, в якому наголошується на неприпустимості притягнення судді до кримінальної відповідальності за ухвалення судового рішення.)

11 червня 2018 року (Cпрощена процедура розслідування кримінальних правопорушень)

18 квітня 2018 року (Затвердили інструкцію про порядок використання в органах досудового розслідування Державної виконавчої служби технічних засобів фіксування кримінального провадження)

04 квітня 2018 року (Інформація про судові справи тепер доступніша!)

16 березня 2018 року (Нові строки досудового розслідування набули чинності)

16 березня 2018 року (Електронні докази та застосування останніх на практиці)