Важливi питання  
10.09.2018 №5 

ЧИ ПІДЕ ЛІС знову НА ЕКСПОРТ??? Рада дозволила вивозити дрова з України.

Наприкінці минулого тижня Верховна Рада України підтримала раніше висунутий проект закону (зареєстрований під N 5495) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів" з пропозиціями президента Петра Порошенка.

Президент повернув прийнятий парламентом 3 липня 2018 року закон. Він запропонував виключити пункт про те, що на вісім років забороняється експорт паливної деревини. Порошенко зазначив, що така заборона суперечить зобов'язанням України в рамках СОТ та угоди про асоціацію з ЄС.

Якщо згадати, то починаючи з 01.01.2017 р. діє абсолютна заборона експорту лісу (мораторій на тверді породи дерева діє ще з 2015 року, минулого року його доповнила заборона на експорт сосни).

То через що скасували мораторій на вивіз лісу?

Мараторій було скасовано для отримання нової макрофінансової програми Євросоюзу. У цьому питанні ЄС вирішив задіяти двосторонній механізм вирішення спорів, прописаний в Угоді про асоціацію.

У квітні цього року стало відомо, що дані статистики України та Європейського союзу про вивезення лісу-кругляка України після введення мораторію Верховною Радою розходяться в 238 разів.

04.09.2018 р. Комітет Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва погодився з пропозиціями Президента України про виключення заборони експорту дров із закону Про збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів.

Кримінальний кодекс України буде доповнено новою статтею:

Стаття 201-1. Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України

1. Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України,

карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

2. Та сама дія, вчинена особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 201, 201-1, 246 цього Кодексу, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі,

карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі,

караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Примітка.

1. Під цінними та рідкісними породами дерев у цій статті слід розуміти роди дерев, передбачені статтею 1 Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів".

2. Під переміщенням у великому розмірі у цій статті слід розуміти переміщення лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів необроблених, вартість яких в одну тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, під переміщенням в особливо великому розмірі вартість яких у дві тисячі і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Варто зазначити, що цей Закон набирає чинності з 1 січня 2019 року.

________________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

10 липня 2018 року (Посилена відповідальність за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт)

11 червня 2018 року (Cпрощена процедура розслідування кримінальних правопорушень)

07 червня 2018 року (Пожежі у лісі ліпше запобігти ніж гасити!)

19 березня 2018 року (Планується посилити боротьбу з порушниками правил полювання, рибальства та лісокористування.)