Важливi питання  
03.09.2018 

Затверджений Порядок створення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти

Міністерство освіти і науки України своїм наказом від 25.06.2018 N 677 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24 липня 2018 р. за N 865/32317) затвердило Порядок створення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти.

Наказ набрав чинності 31 серпня цього року.

Затверджений Порядок визначає механізм утворення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти (далі - групи подовженого дня) та основні засади їх функціонування.

Група подовженого дня створюється для:

- організації навчальної, виховної та пізнавальної діяльності учнів;

- організації дозвілля учнів;

- надання кваліфікованої допомоги учням у підготовці до уроків і виконанні домашніх завдань;

- формування в учнів ключових компетентностей, необхідних для успішної життєдіяльності та самореалізації особистості;

- забезпечення виконання індивідуальної програми розвитку особи з особливими освітніми потребами, індивідуального навчального плану (за наявності).

Нормативи наповнюваності груп подовженого дня встановлюються відповідно до Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 20 лютого 2002 року N 128, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06 березня 2002 року за N 229/6517.

Зарахування учнів до групи подовженого дня та їх відрахування з неї здійснюються згідно з наказом керівника закладу загальної середньої освіти на підставі відповідної заяви батьків або інших законних представників учнів, які приймаються протягом навчального року.

В свою чергу, різниця у віці учнів, зарахованих до групи подовженого дня, не може перевищувати двох років. У закладах загальної середньої освіти, що знаходяться в сільській та/або гірській місцевості, де здійснюється підвезення учнів шкільним автобусом, можуть утворюватися групи подовженого дня для учнів різних вікових груп.

А для осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти на підставі письмового звернення їх батьків, інших законних представників, утворюються інклюзивні та/або спеціальні групи подовженого дня.

Режим роботи спеціальної групи подовженого дня розробляється відповідно до Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до улаштування, утримання і режиму спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, та навчально-реабілітаційних центрів", затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 20 лютого 2013 року N 144, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 березня 2013 року за N 410/22942.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

28 серпня 2018 року (Хто із працівників закладів освіти повинен підвищити свою кваліфікацію?!)

26 червня 2018 року (Харчуватися в закладах освіти стане беспечніше)

14 травня 2018 року (Зарахування/відрахування/переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти)

11 травня 2018 року (Оренда об'єктів та майна державних і комунальних закладів освіти)

08 травня 2018 року (З вересня посилиться контроль та вимоги до харчування в закладах освіти)

26 березня 2018 року (Президент підписав закон про вищу та професійно-технічну освіту для учасників АТО та їхніх дітей)

16 березня 2018 року (Оподаткування послуг у сфері культури, мистецтва, освіти, науки, спорту, розваг)

05 лютого 2018 року (Реалізацію норми Закону України "Про освіту" щодо права на навчання для досягнення високого рівня володіння українською мовою продовжили)

05 лютого 2018 року (Інформація про скасування батьківських комітетів виявилась фейковою!)

26 січня 2018 року (Щеплення громадян в Україні)

28 вересня 2017 року (Відсьогодні набрав чинності новий Закон України "Про освіту")