Актуальні новини  
07.08.2018 №2 

01.10.2018 р. набере чинності система інформування роботодавцями про здійснення виплат застрахованим особам

Фонд соцстраху затвердив новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві. Документ набуває чинності 01.10.2018 р..

Зокрема, впроваджується система оперативного інформування роботодавцями про здійснення виплат співробітникам шляхом надання до робочого органу виконавчої дирекції Фонду повідомлення.

Відповідне повідомлення про проведення виплат за встановленою формою може бути надіслане роботодавцем в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису, надіслано листом з повідомленням, або надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його відділення. Строк надсилання повідомлення - упродовж місяця з дня проведення виплат.

Основною метою вказаного вище нововведення - є зменшення ризику затримок при виплатах за лікарняними листками.

У відповідності до нового порядку, робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення після надходження заяви-розрахунку здійснюватимуть перевірку інформації, наведеної в ній, зокрема, правильність нарахування виплат, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, дані про сплату ЄСВ тощо.

У разі виявлення помилок та/або недостовірних відомостей заява-розрахунок повертається страхувальнику з рекомендаціями щодо їх усунення.

Перевірка заяви-розрахунку, надання рекомендацій за її результатами та фінансування для здійснення виплати застрахованій особи здійснюється робочими органами виконавчої дирекції Фонду або їх відділеннями упродовж 10 робочих днів після надходження заяви-розрахунку від роботодавця.

Як то передбачено частиною другою статті 32 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Важаємо за потрібне нагадати, що з 01.10.2018 р. також почне діяти нова форма заяви-розрахунку. Вона може бути передана роботодавцем і прийнята Фондом в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

12 липня 2018 року (Страхові випадки та відповідні періоди тимчасової непрацездатності, що підлягають оплаті)

12 липня 2018 року (Умови, за яких може бути надана допомога по тимчасовій непрацездатності)

21 червня 2018 року (Розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності)

18 червня 2018 року (Право громадян на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності )

18 травня 2018 року (Лікарняні (допомога по тимчасовій непрацездатності))

17 травня 2018 року (МОЗ планує змінити систему виписки лікарняних листів)

24 квітня 2018 року (Деякі нюанси обчислення лікарняного під час відпустки)

22 березня 2018 року (Розрахунок лікарняного роботодавцем з урахуранням страхового стажу працівника)

08 лютого 2018 року (Електронний реєстр лікарняних)

22 січня 2018 року (Лікарняні та декретні 2018)