Важливi питання  
31.07.2018 

Догана, як покарання за проступки у позаробочий час

Одразу зауважимо, що важливою умовою для правомірності винесення догани є вчинення працівником проступку саме у робочий час.

Наприклад, якщо проступок, вчинений на корпоративній вечірці, яка відбувається у неробочий час, або навіть відмова працівника взяти участь у корпоративному заході, НЕ можуть бути підставою для оголошення догани.

Роботодавець може оголосити догану за:

- невиконання або неналежне виконання працівником трудових обов’язків, передбачених трудовим договором і закріплених у посадовій/робочій інструкції;

- невиконання вказівок і розпоряджень роботодавця, за винятком тих випадків, коли вимагається виконання роботи, не передбаченої трудовим договором;

- порушення вимог колективного договору та ПВТР, наприклад, таких як запізнення на роботу, відсутність на робочому місці без поважних причин, передчасне залишення роботи тощо.

Але! Звертаємо увагу, що роботодавець може оголосити догану і за ті проступки, які відповідно до Кодексу Законів про працю є підставами для звільнення: прогул, поява на роботі в нетверезому стані тощо. У відповідності до статті 149 Кодексу Законів про працю при обранні виду стягнення роботодавець повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок і попередню роботу працівника.

НЕ можуть бути підставами для оголошення догани:

- невиконання трудових обов’язків та недотримання трудової дисципліни у неробочий час;

- відмова працівника виконувати роботу, не передбачену трудовим договором;

- недосягнення очікуваних від працівника показників роботи, якщо воно не є наслідком невиконання або неналежного виконання працівником своїх обов’язків.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

26 лютого 2018 року (Коли при звільненні два тижня відпрацьовувати непотрібно?!)

23 січня 2018 року (Судова практика щодо поновлення працівника, якого було незаконно звільнено.)

20 червня 2017 року (Порядок звільнення працівників з причини скорочення штату)

31 травня 2017 року (Повна ліквідація підприємства і як настідок - вивільнення працівників.)

31 травня 2017 року (Звільнення у зв'язку із скороченням штату допускається тільки за наявності згоди профспілкового органу)

19 квітня 2017 року (Звільнення (розірвання трудового договору) у період декретної відпустки за ініціативою працівника)

22 лютого 2017 року (Звільнення працівника з причини непроходження випробувального терміну)