Актуальні новини  
11.07.2018 

Підтвердження сільського коефіцієнта для вступу у ВНЗ

До уваги вступників! Особи, які претендують на отримання сільського коефіцієнта при вступі, можуть крім визначеної Довідки про реєстрацію місця проживання особи завантажувати в кабінет інші документи, що підтверджують термін їх реєстрації в селі. Це треба робити тоді, коли фактичний термін реєстрації вступника в селі перевищує 2 роки, однак в реєстрі, на основі якого видається Довідка, інформація про це відсутня.

Термін реєстрації вступника у селі вказується у Довідці про реєстрацію місця проживання особи, оформленій відповідно до додатку 13 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. N 207. При цьому у разі, якщо визначений у довідці термін реєстрації (який використовує інформацію з реєстру) становить менше двох років, але термін фактичної реєстрації більший двох років, то для прийняття рішення щодо надання вступнику права на використання сільського коефіцієнту, Приймальними комісіями можуть враховуватись інші документи, що підтверджують реєстрацію вступника у селі.

У відповідності до законодавчих норм, такими документами можуть бути, наприклад, витяг з будинкової (домової) книги, довідка з обласного відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Державної міграційної служби з інформацією з картки реєстрації місця проживання одного з батьків (у разі зазначення в цій картці відомостей про дитину та надання копії свідоцтва про народження) тощо.

Звертаємо увагу! Завантажувати Довідку та інші документи, що підтверджують реєстрацію, в електронний кабінет потрібно одним файлом.

Цього року для вступників з сіл діє сільський коефіцієнт, розмір якого становить 1,02 (та 1,05 - для вступу на спеціальності галузі знань 20 "Аграрні науки та продовольство"). СК можуть отримати ті вступники, що зареєстровані в селах не менше 2 років до дня завершення подання заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту в школах на території сіл.

Сільський коефіцієнт НЕ поширюється на селища міського типу.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 червня 2018 року (Зарахування в 1 клас 2018. Нові правила вступу до школи)

14 травня 2018 року (Порядок вступу на державну службу зазнав змін)

03 травня 2018 року (Нові правила вступу на магістратуру для студентів зі спеціальностей "ПРАВО")