Актуальні новини  
10.07.2018 №2 

Посилена відповідальність за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт

Минулого тижня, Верховною Радою України прийнятий Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів" (реєстр. N 5495). Наразі документ проходить процедуру регуляторної політики.

Зазначеним документом передбачене введення тимчасово, строком на вісім років з дня набрання чинності Законом, заборони вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної (товарна позиція 4401 згідно з УКТЗЕД).

Також, обсяг внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених не повинен перевищувати 25 мільйонів кубічних метрів на рік незалежно від обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у попередньому році.

Внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, і тепер штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур та молодняка підвищені в кілька разів (максимально до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для посадових осіб).

Ще одним нововведенням стала нова стаття (201-1) у Кримінальному кодексі України: "Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів необроблених".

Тепер, за новою статтею запропоновано встановити покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років, а при повторному порушенні або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою - на термін від п'яти до десяти років з конфіскацією майна.

Штраф за статтею 246 ККУ "Незаконна порубка лісу" збільшений в 20 разів (до 1000-1500 неоподатковуваних мінімумів), а при повторному порушенні передбачено покарання до 5 років позбавлення волі. При цьому, за незаконну рубку в заповідниках встановлено покарання у вигляді штрафу до 2000 мінімумів або обмеження/позбавлення волі до п'яти років.

Як зазначено в документі, істотною шкодою вважається така шкода, яка в 2 тисячі та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів" (реєстр. N 5495), після підписання Президентом України, набуде чинності з 1 січня 2019 року.

________________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

11 червня 2018 року (Cпрощена процедура розслідування кримінальних правопорушень)

07 червня 2018 року (Пожежі у лісі ліпше запобігти ніж гасити!)

19 березня 2018 року (Планується посилити боротьбу з порушниками правил полювання, рибальства та лісокористування.)