Актуальні новини  
06.07.2018 №4 

Керуй тверезим! Під таким лозунгом пройшло голосування "ЗА" посилення відповідальності за керування в нетверезому стані.

За основу загалом прийнято проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання смертності на дорогах".

Даним законопроектом пропонується посилити кримінальну відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів.

Якщо поглибитись у сам текст проекта, то останнім пропонується внести зміни до Кримінального кодексу:

- доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 286-1, виокремивши порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило середньої тяжкості тілесні ушкодження або заподіяли смерть потерпілого, вчинені в стані алкогольного сп’яніння або в стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів, та передбачити кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 10 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 10 років;

- в частині 2 ст. 286-1, якщо особа, яка позбавлена права керувати транспортним засобом за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, не маючи права на керування транспортним засобом керувала ним, - передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права керувати транспортними засобами пожиттєво.

Також, законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про основи національної безпеки України", визначивши загрозами національним інтересам і національній безпеці України - неефективність державної політики щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, зростання аварійності на автомобільних дорогах.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

23 червня 2018 року (Дороги в Україні стануть вужчими)

01 березня 2018 року (Платні дороги в Україні - від міфу до реальності.)

19 червня 2018 року (Вдосконалені правила складання протоколів про вчинення адміністративних порушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху)

24 травня 2018 року (В Україні триває тиждень безпеки дорожнього руху 2018)

02 лютого 2018 року (Країни, до яких можуть подорожувати українці у 2018 році БЕЗ ВІЗ)

31 січня 2018 року (До уваги автомобілістів! Через нові стандарти для блакитного палива заправлятись стане дорожче.)

19 січня 2018 року (Громадяни у кріслах на колесах стануть повноправними учасниками дорожнього руху)

18 січня 2018 року (Нові Правила дорожнього руху 2018)

26 липня 2017 року (До уваги власників автотранспорту! Штрафи за керування авто в нетверезому стані будуть підвищені.)

23 травня 2017 року (Набув чинності Закон, що усуває обмеження щодо руху великогабаритного транспорту)

23 травня 2017 року (В Україні змінені правила проїзду перехресть з круговим рухом)