Актуальні новини  
23.06.2018 

Дороги в Україні стануть вужчими

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вводить нову норму в ДБН щодо звуження ширини смуг руху в містах і селах.

Такі зміни стосуються проектування нових і реконструкції існуючих вулиць та доріг і містяться у ДБН В.2.3-5:2018 "Вулиці і дороги населених пунктів".

Станом на сьогодення ширина смуг руху на дорогах нашої країни складає 3,5-3,75 метрів в залежності від їх призначення. З огляду на європейську практику - дороги з меншою шириною смуги руху - близько 3-3,25 метрів - підсвідомо спонукають водіїв їхати з меншою швидкістю. Тому у новому ДБН щодо вулиць і доріг ми вирішили переглянути і адаптувати цю норму до європейських, відповідно звузивши ширину смуг руху на українських дорогах при їх проектуванні та будівництві", - сказав він.

За думкою політиків, такі зміни сприятимуть підвищенню безпеки дорожнього руху та зменшенню аварійності, збільшенню пропускної здатності вулиць та зменшенню заторів і ефективному розвитку велосипедного руху та громадського транспорту за рахунок облаштування окремих смуг для них.

За новими нормами (ДБН), ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення у найкрупніших, крупних, великих, середніх та малих містах, окрім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах та головних вулицях складає 3 м. На магістралях загальноміського значення безперервного руху в найкрупніших і крупних містах ширина смуги руху дорівнює 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах усіх населених пунктів ширина смуги руху складає 2,75 м.

Оновлені норми (ДБН) вже опубліковані і почнуть діяти з 1 вересня 2018 року.

Нагадаємо, державні будівельні норми (ДБН) - обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

01 березня 2018 року (Платні дороги в Україні - від міфу до реальності.)

19 червня 2018 року (Вдосконалені правила складання протоколів про вчинення адміністративних порушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху)

24 травня 2018 року (В Україні триває тиждень безпеки дорожнього руху 2018)

02 лютого 2018 року (Країни, до яких можуть подорожувати українці у 2018 році БЕЗ ВІЗ)

31 січня 2018 року (До уваги автомобілістів! Через нові стандарти для блакитного палива заправлятись стане дорожче.)

19 січня 2018 року (Громадяни у кріслах на колесах стануть повноправними учасниками дорожнього руху)

18 січня 2018 року (Нові Правила дорожнього руху 2018)

26 липня 2017 року (До уваги власників автотранспорту! Штрафи за керування авто в нетверезому стані будуть підвищені.)

23 травня 2017 року (Набув чинності Закон, що усуває обмеження щодо руху великогабаритного транспорту)

23 травня 2017 року (В Україні змінені правила проїзду перехресть з круговим рухом)