Важливi питання  
25.06.2018 №2 

Покрокова інструкція для зміни управителя багатоповерхівки

Вас не влаштовує якість надаваних послуг? Хочете звернутися до іншої компанії та змінити управителя? Сьогодні розберемо вказані питання (наскільки можливе та як це зробити?!).

Першим кроком буде проведення загальних зборів співвласників будинку.

Для ухвалення рішення необхідно набрати 50% плюс один голос. Суттєве уточнення: одним голосом вважається 1 м2 площі будинку, а в голосуванні беруть участь усі власники квартир і нежитлових приміщень. Тобто вирішальною може стати не кількість людей, а загальна площа, якою вони володіють.

Рішення зборів оформляється відповідним протоколом, який скріплюється підписами та печаткою (якщо серед власників приміщень є юридичні особи).

Другим кроком стане письмове повідомлення управителя про розірвання відносин.

За умовами типового договору замовник (тобто співвласники будинку) в разі ініціювання розірвання договору повинен письмово повідомити управителя не пізніше ніж за місяць до запропонованої дати.

Найпростіше відмовитися від послуг управителя у зв’язку із закінченням терміну договору на обслуговування. Зазвичай такий договір укладається на один рік, але, якщо за місяць до закінчення зазначеного терміну жодна зі сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від подальшої співпраці, він вважається продовженим на наступний однорічний термін. Тож радимо завчасно попередити управителя про припинення договірних відносин. Щоб уникнути можливих непорозумінь, надішліть попередження рекомендованим листом або листом із оголошеною цінністю з повідомленням про вручення. Управитель має отримати вашого листа не пізніше ніж за місяць до закінчення дії договору. Також можна передати його персонально. Але треба вимагати від управителя зареєструвати документ, щоб можна було підтвердити його отримання.

Крок третій - у разі незгоди управителя розірвати договір. Для цього - фіксуємо неналежну якість надання послуг.

За умовами типового договору співвласники можуть звернутися до управителя з повідомленням про розірвання відносин тільки тоді, коли надавані послуги неналежної якості. Зокрема, угода може бути розірвана з ініціативи замовника послуг у таких випадках:

- складання негативного акта оцінки технічного стану об’єкта за результатами контролю якості наданих управителем послуг;

- отримання негативних результатів опитування (анкетування) мешканців будинку, а також власників або співвласників окремих приміщень будинку, які в ньому не проживають, щодо якості наданих послуг;отримання негативних результатів обстеження технічного стану будинку.

Зауважте, що і обстеження технічного стану будинку, і опитування співвласників мають проводитися за участю спеціальної комісії, яка на одну третину складається з представників управителя.

Четвертий крок здійснюється тільки у разі необхідності.

Стається так, що управитель не погоджується з проведенням технічного огляду будинку для фіксування доказів його неналежного утримання чи перешкоджає йому. У такому разі у співвласників є право звернутися до суду з вимогою розірвати договір на підставі істотного порушення управителем його умов. Однак, перед цим слід підготувати беззаперечні докази того, що він не виконує своїх обов’язків, а також документальне підтвердження його відмови від добровільного розірвання договірних відносин.

П'ятим кроком стане обрання нового управителя. Новий управитель обирається на загальних зборах власників будинку за описаною вище процедурою. При цьому на розгляд мешканців може бути запропоновано кілька претендентів. Кожен із них має озвучити свою програму роботи, а також плату й тарифи, за якими планує працювати. Перемогу в такому конкурсі здобуває той претендент, за якого проголосує більш як половина співвласників будинку.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

12 червня 2018 року (Власникам квартир можливо дозволять відключатися від опалення)

09 лютого 2018 року (Перепланування квартири в багатоквартирному будинку)