Важливi питання  
19.06.2018 №2 

Податкові періоди (поняття, різновиди, періоди формування)

На початку новини розберемо, що ж таке податковий період.

Одже, податковим періодом вважається період, протягом і по закінченні якого визначається податкова база й обчислюється сума податку, що підлягає сплаті платником податків. Податковим періодом є термін, протягом якого формується податкова база. Податковий період слід відрізняти від звітного періоду. Із самого початку податковий період не пов’язується з періодом формування об’єкта оподаткування. На підставі категорії податкового періоду й особливостей його застосування забезпечується періодичне надходження податків у бюджети за підсумками фактичної діяльності платника в податковому періоді.

Для кожного податку, податковий період встановлюється окремо відповідним законодавчим актом, що закріплює певний податок. Він може дорівнювати календарному року чи становити інший термін, відповідно до характеру й особливостей конкретного податку.

У більшості випадків податковий період збігається зі звітним. Але в деяких випадках їх слід розмежовувати. Підставою для цього є збіг чи розбіжність обов’язку зі сплати податку й обов’язку звітності зі сплати цього податку.

Статтею 34 Податкового кодексу України визначені податкові періоди, які можна класифікувати за підставами, які ми наведемо нижче.

1. За термінами:

а) річний податковий період;

б) квартальний податковий період;

в) місячний податковий період;

г) інші (податкові періоди, пов’язані зі сплатою податку одноразово; сплатою податку за підсумками складених періодів - кілька років і т. ін.).

2. За особливостями формування податкового обов’язку:

а) перший - період, в якому податковий обов’язок формується з дня виникнення до закінчення податкового періоду;

б) триваючий (звичайний) - податковий обов’язок формується з початку податкового періоду і до його закінчення;

в) останній - період, в якому податковий обов’язок визначається з початку податкового періоду і до останнього дня терміну податкового обов’язку платника.

Межі першого й останнього податкових періодів визначають відповідно до чинного податкового законодавства. У деяких випадках (коли законодавством остаточно не визначено це положення) ці терміни визначає платник податків разом з податковими органами за місцем обліку платника.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

20 березня 2018 року (Як визначити перший податковий період, якщо Ви тільки починаєте бізнес?!)

01 лютого 2018 року (Порядок реєстрації ФОП іноземцями спрощено)

22 березня 2017 року (Реєстрація платниками ПДВ установ та організацій, включенихдо Реєстру неприбуткових установ та організацій)

16 січня 2017 року (Покрокова інструкція відносно припинення державної реєстрації фізичної особи-підприємця (ліквідація підприємця))