Актуальні новини  
14.06.2018 №3 

Оприлюднений довгоочікуваний Закон України "Про Вищий антикорупційний суд"

Як і зазначено у назві новини - був опублікований Закон України "Про Вищий антикорупційний суд" (офіційне видання Верховної Ради, газета "Голос України" від 13.06.2018 р. N 107) .

Даний Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 14.06.2018 р.

Якщо повернутися трошки назад, до історії розробки даного нормативно-правового акту, то ухвалення цього Закону домагалися від України західні партнери. Такий крок був однією з умов продовження співпраці Києва з Міжнародним валютним фондом.

Створення спеціалізованого антикорупційного суду передбачив закон про судоустрій і статус суддів, ухвалений 2016 року. Проте, досі не був схвалений спеціальний закон щодо такого суду.

До публікації документ зазнав правки - у Антикорупційного суду "забрали" апеляції в поточних провадженнях (заборонили суду приймати до розгляду апеляційні скарги на судові рішення, які ухвалені судами першої інстанції і не набули чинності).

Відповідну норму внесли до Кримінального процесуального кодексу.

У прикінцевих положеннях до самого Закону йдеться, що суди апеляційної інстанції (крім апеляційної палати Вищого антикорупційного суду) продовжують приймати до розгляду апеляційні скарги на судові рішення, які ухвалені судами першої інстанції і не набрали законної сили у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених цим кодексом до підсудності Вищого антикорупційного суду, розгляд яких розпочато у судах першої інстанції до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 червня 2018 року (Кримінальна відповідальність за корупцію)

29 травня 2018 року (Порядок обробки повідомлень про корупцію, що надходять до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)

16 квітня 2018 року (Тепер діє Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення)

18 грудня 2017 року (Передбачається, що Закон України "Про запобігання корупції" буде поширюватись і на суддів)

12 червня 2017 року (Найближчим часом планується запровадження в Україні спеціалізації суддів з розгляду корупційних і пов'язаних з корупцією правопорушень)

13 січня 2017 року (Затверджена Методологія оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади)