Оприлюднений "Глобальний індекс миру" за 2018 рік, в якому оцінюється безпека життя в 163 країнах
Звісно мешканцям всіх країн світу хочеться миру, спокою та добробуту. Але не завжди так стається, як бажається. За останній рік, життя в більшості країн стала менш мирною.
Як і повідомляється у назві даної новини, нещодавно був оприлюднений "Глобальний індекс миру" за 2018 рік (Global Peace Index), в якому оцінюється безпека життя в 163 країнах.
Тож далі про статистичні дані.
Лідером списку вже 10-й рік поспіль стає Ісландія. У десятку найбільш мирних країн також увійшли - Нова Зеландія, Австрія, Португалія, Данія, Канада, Чехія, Сінгапур, Японія та Ірландія.
Якщо ж брати той самий список з останнього (протилежного) боку, то замикають список - Сомалі, Ірак, Південний Судан, Афганістан і Сирія. Зазначені країни в 2018 році визнані НАЙнебезпечнішими для життя.
Розраховуючи індекс безпеки, автори дослідження враховували 23 параметри за трьома тематичними аспектам: рівень соціальної безпеки, наявність внутрішніх і зовнішніх конфліктів, а також ступінь мілітаризації суспільства. Автори дослідження відзначають, що ніколи раніше загальносвітові показники не були такими низькими.
У порівнянні з 2017 роком, в 97 країнах жити стало небезпечніше.
Збільшилася кількість жертв військових дій: за останні 10 років їх стало на 264% більше. Автори доповіді виявили кореляцію між миролюбністю і зростанням добробуту: в країнах, де протягом останніх 10 років життя стало більш мирним, ВВП на душу населення зростав в 7 разів швидше, ніж в інших.
Україна ж в цьому році у списку піднялася на дві позначки, але так само знаходиться у "червоній" групі країн, небезпечних для проживання. У "жовту" категорію небезпеки потрапили Вірменія (120), Туркменістан (119), Таджикистан (114), Киргизстан (108), Узбекистан (104), Грузія (102) і Білорусь (101). До порівняно мирного "зеленого" списку з країн євразійського регіону внесли Казахстан (70), Молдову (64), Литву (36), Естонію (33) та Латвію (31).
_______________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
09 липня 2018 року (Кешбек (cashback) в Україні. Поняття та сервіси.)
05 липня 2018 року (Спрощений виїзд за кордон громадян України, які не досягли 16-річного віку)
29 травня 2018 року (Регламент Європейського Союзу про захист даних набрав чинності)