Важливi питання  
04.06.2018 №6 

Як отримати дублікати нотаріальних документів

Часто в житті виникають ситуації, коли важливий документ втрачено або зіпсовано. А ще гірше - коли це нотаріально завірений документ, наприклад, договір купівлі-продажу нерухомості або заповіт. Але і в такому випадку не поспішайте засмучуватись, адже ви можете отримати дублікат.

Існує окрема послуга з видачі дублікатів документів, що зберігаються у справах приватного нотаріуса.

Видача дублікатів нотаріальних документів регламентується главою 22 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України N 296/5 від 22.02.2012 р.

Підставами для видачі дубліката документа є:

- втрата або зіпсування документа, посвідченого або виданого нотаріусом, за письмовою заявою осіб, за дорученням яких або щодо яких учинялася нотаріальна дія, нотаріусом видається дублікат утраченого або зіпсованого документа.

- письмова заява спадкоємців осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, а також виконавця заповіту;

- запит нотаріуса, яким заведено спадкову справу. У цьому разі нотаріусу, крім свідоцтва про смерть таких осіб, подаються документи, які підтверджують їх родинні стосунки.

До передачі в архів примірників документів, посвідчених або виданих нотаріусом, дублікат утраченого або зіпсованого документа видається нотаріусом за місцем його зберігання.

Державний нотаріус державного нотаріального архіву видає також дублікати заповітів, які надійшли на зберігання від посадових осіб, зазначених у статті 40 Закону "Про нотаріат".

Дублікат заповіту може бути виданий вказаним у заповіті спадкоємцям, виконавцю заповіту після подачі ними свідоцтва про смерть заповідача. У разі смерті спадкоємців, які були вказані в заповіті, дублікат може бути виданий їх спадкоємцям після подачі ними свідоцтва про смерть заповідача і померлого спадкоємця.

До заяви про видачу дубліката заповіту або видачу дубліката іншого документа спадкоємцям осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, виконавцю заповіту нотаріус долучає засвідчену ним фотокопію свідоцтва про смерть та засвідчені фотокопії інших документів, які підтверджують їх родинні стосунки (фотокопію свідоцтва виконавця заповіту).

Дублікат секретного заповіту не видається.

При видачі дубліката втраченої довіреності, нотаріус перевіряє дійсність цієї довіреності за даними Єдиного реєстру довіреностей.

Дублікати втрачених довіреностей підлягають обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі довіреностей. Дублікат документа повинен містити весь текст посвідченого або виданого документа, оригінал якого вважається таким, що втратив чинність.

На дублікаті документа робиться відмітка про те, що він має силу оригіналу, і вчиняється посвідчувальний напис. Крім того, про видачу дубліката нотаріус робить відмітку на примірнику документа, який зберігається у справах державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса.

Для отримання дублікату документа, що зберігається у справах приватного нотаріуса, заявник повинен надати паспорт громадянина України та індивідуальний податковий номер (ідентифікаційний код).

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

13 лютого 2018 року (До уваги тих, хто збирається продавати нерухомість!)

26 червня 2017 року (Вирішили продати власне рухоме майно? Чого чекати від податків?!)

11 вересня 2017 року (Підвищений рівень захисту спеціальних бланків нотаріальних документів)

15 грудня 2016 року (Нотаріальне посвідчення договорів купівлі/продажу рухомого майна, а саме - автівок, які були ввезені в країну.)

09 червня 2016 року (Мін'юст щодо контролю за роботою нотаріусів на тимчасово окупованих теріторіях України)