Важливi питання  
17.05.2018 №2 

Пальмовій олії - "НІ"!!! Незабаром використання пальмової олії буде заборонено.

Багато хто з нас, хоч раз у житті, чув про шкоду пальмової олії. Тож Верховна Рада прийняла за основу законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів". Даний проект закону зареєстрований у ВРУ за N 3871.

У першому читанні "За" цей проект проголосували 233 народних депутата.

Основною метою законопроекту, як зазначається в пояснювальній записці, є "пряма заборона використання пальмової олії в виробництві харчових продуктів, молока і молочних продуктів та встановлення адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення".

Загалом, пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачивши адміністративну відповідальність за виробництво, введення в обіг або реалізацію харчових продуктів з вмістом пальмової олії.

За порушення нововведень передбачене покарання у вигляді штрафу для посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб в розмірі від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Такі самі дії (порушення), про які йдеться абзацем вище, що вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також пропонується викласти в новій редакції закону "Про молоко та молочні продукти" в частині заборони використовувати у виробництві молока і традиційних молочних продуктів пальмового масла і передбачити заборону використання пальмового масла в законі "Про безпечність та якість харчових продуктів".

Одночасно із цим Головне науково-експертне управління Верховної Ради у своїх висновках до законопроекту висловило застереження щодо встановлення повної заборони на використання пальмової олії в виробництві всіх без винятку харчових продуктів, а також встановлення адміністративної відповідальності за виробництво, введення в обіг або реалізацію "харчових продуктів з вмістом пальмового масла", як пропонується в проекті, оскільки пальмова олія використовується, наприклад, для виробництва вафель та інших кондитерських товарів, а також на ньому готуються деякі харчові напівфабрикати.

Не зважаючи на це, профільний парламентський комітет у свою чергу відзначає, що ні в одній країні світу повної заборони на використання пальмової олії немає.

Автори законопроекту, встановлюючи заборону на використання пальмової олії, що не обґрунтували свою позицію відповідними науковими дослідженнями, що може розглядатися членами СОТ як захід, спрямований на обмеження міжнародної торгівлі.

Політики наголосили, що на Україну можуть бути накладені штрафні санкції в разі оскарження її дії в рамках механізму врегулювання суперечок між членами СОТ.

Тож подивимось що буде далі і хто переможе "здоров’я громадян" чи "бізнес"…

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

08 травня 2018 року (З вересня посилиться контроль та вимоги до харчування в закладах освіти)

18 квітня 2018 року (Харчові продукти тваринного походження на митниці перевірятимуть за старими списками)

11 квітня 2018 року (Харчуватися буде безпечніше - діятиме державний контроль)

02 березня 2018 року (Державний контроль за продуктами харчування)

16 січня 2018 року (Державний контроль за міжнародними передачами товарів подвійного використання)

09 червня 2017 року (Урядом остаточно скасоване державне регулювання цін на продовольчі товари)