Актуальні новини  
19.04.2018 №6 

Нові правила прописки в Україні

11 квітня 2018 року Громадська організація "Офіс реформи адмінпослуг" оприлюднила для громадського обговорення проект закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання". Він регламентує процедуру реєстрації громадян за місцем проживання.

Які основні новації несе цей законопроект?

Найголовніше - це запровадження Єдиної інформаційної системи, яка призначена для здійснення в автоматичному режимі реєстрації, зняття з реєстрації, а також обміну інформацією між реєстрами територіальних громад, Єдиним державним демографічним реєстром та іншими інформаційними системами. Ця система суттєво спростить процедуру надання адміністративних послуг у сфері реєстрації місця проживання.

Наприклад, заяву про реєстрацію/зняття з реєстрації можна буде подати в електронній формі через Єдину інформаційну систему. Ідентифікація особи буде здійснюватись з використанням електронного цифрового підпису та/або іншого засобу ідентифікації особи.

Реєстрація місця проживання новонародженої дитини здійснюється в автоматичному режимі на підставі відомостей Державного реєстру актів цивільного стану. На подачу заяви з клопотанням дається 90 днів, або реєстрація здійснюється автоматично за зареєстрованим місцем проживання матері дитини.

Померлі та фізичні особи, оголошені померлими, знімаються з реєстрації на підставі відомостей Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію смерті, які надійшли до реєстру територіальної громади в автоматичному режимі.

Якщо особа має два і більше місць проживання, реєстрації підлягає тільки одне з них за вибором особи.

При укладанні договору оренди (найму, піднайму) житла, недійсними є положення, що забороняють наймачам зареєструвати своє місце проживання за адресою житла.

Факт реєстрації місця проживання особи не є підставою набуття особою будь-яких прав на житло та інше майно, що знаходяться за адресою зареєстрованого місця проживання.

При виписці буде даватися 30 днів для постановки на нове місце реєстрації (раніше було 10 днів).

Зняття з реєстрації одного з батьків дитини віком до 10 років здійснюється з одночасним зняттям з реєстрації в автоматичному режимі зазначеної дитини, якщо у цьому місці проживання не зареєстровано другого з батьків.

Вас можуть перевірити по факту проживання за місцем реєстрації. Наприклад:

- за зверненням керівника закладу загальної середньої освіти про проведення перевірки факту проживання дитини на території обслуговування зазначеного закладу;

- якщо реєстрація здійснюється третій раз протягом року;

- якщо є відомості, що у зазначеному житлі зареєстровано більше ніж три сім’ї;

- дитина віком до 14 років зареєстрована за місцем проживання, за яким не зареєстровано будь-кого з її батьків або інших законних представників.

Про рішення оглянути квартиру сповістять протягом 15 днів. За результатами перевірки складається акт. Під час огляду може застосовуватися відеозапис.

Цей Закон планується ввести в дію з 1 січня 2020 року.

__________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

06 вересня 2017 року (Нововведення у Правилах реєстрації місця проживання щодо статистичного обліку)

21 лютого 2017 року (Порядок знятися з обліку в контролюючих органах ФОП, якщо місцем проживання останньої є Луганськ, Донецьк тощо (тимчасово окупована територія або територія проведення АТО)

20 грудня 2016 року (Орендна плата за користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності)

19 березня 2018 року ("Прописка" на дачі: як зареєструвати місце проживання в садовому товаристві)