Важливi питання  
27.03.2018 №5 

Вже з квітня дитину без закордонного паспорта з України не випустять

У відповідності до нових правил - українським батькам, щоб виїхати з дитиною закордон, потрібно буде оформлювати відповідний паспорт (навіть, якщо дитині всього рік).

Як відомо, закордонний паспорт видається строком на 4 роки. Що ж стосується підлітків, то з 16 років паспорт видається на 10 років і по закінченню цього терміну потрібно буде оформлювати новий.

Нагадаємо, що до 01.04.2018 р. дітей через кордон можна провезти за записом в закордонному паспорті батьків чи/або за проїзним документом (останній вже 3 роки, як не видається).

Також, хочемо звернути увагу на те, що за діючим законодавством, при перетині кордону дітьми до 16 років, їх повинні супроводжувати батьки або опікуни. В інших випадках, у дітей має бути нотаріально завірений дозвіл від обох батьків із зазначенням мети та країни поїздки, терміну, а також супроводжуючої особи.

Далі інформація для тих, хто має намір оформити дитячий біометричний закордонний паспорт. Для цього необхідно подати в будь-яке відділення міграційної служби або паспортний сервіс наступні документи:

- оригінал свідоцтва про народження для дітей до 14 років, або внутрішній паспорт - для дітей від 14 років;

- ідентифікаційний код (ІПН) + копії (якщо він є у дитини);

- паспорти батьків;

- квитанція про оплату послуги оформлення документа.

Звичайне (нетермінове) оформлення закордонного паспорта для дитини, залежно від сервісної служби, обійдеться від 557 до 957 грн., а термінове - від 810 до 1200 грн.

Для дітей, вік яких менше 12 років, також потрібно фото форматом 10х15 см. А ось проходити процедуру сканування відбитків пальців вони не будуть. Вже після 12 років діти повинні здати відбитки пальців у присутності хоча б одного з батьків (а краще двох). Сканування відбитків здійснюється тільки з дозволу батьків.

Після 14 років особи повинні здавати вже не тільки відбитки пальців, але і ставити цифровий підпис, який буде внесений на чіп у паспорті.

А після 16 років діти самостійно представляють документи і всі біометричні дані - фото, підпис і відбитки пальців.

Нагадаємо, що з лютого 2018 року, змінилися і правила виїзду за кордон дітей розлучених батьків. Тому з батьків, хто утримує дитину, більше не потрібно отримувати дозвіл на виїзд від другого з батьків, якщо той не платить аліменти. Потрібно тільки надати документ, який свідчить про ухилення від сплати аліментів. Дане питання було нами висвітлене у новинах за 05 лютого 2018 року (Дитину за кордон тепер можна вивезти БЕЗ дозволу другого з батьків).

Незмінною залишилася норма відносно того, що при зареєстрованому шлюбі батьків, для виїзду дитини за кордон з одним з батьків, необхідно оформити нотаріально завірений дозвіл другого з батьків.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

05 лютого 2018 року (Дитину за кордон тепер можна вивезти БЕЗ дозволу другого з батьків)

15 лютого 2017 року (Нагадуємо, що в Україні ускладнений виїзд дітей (віком до 16 років) за кордон.)