Президент підписав закон про приватизацію державного та комунального майна
Вчора, 02.03.2018 р. Президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про приватизацію державного та комунального майна". Нагадаємо, що проект даного Закону (N 7066) Верховна Рада України ухвалила на своєму засіданні 18.01.2018 р. (за це проголосували 266 народних депутатів).
Даний Закон вносить зміни у процедуру продажу державних та комунальних підприємств і створює прозорі умови приватизації. Після підписання Президентом та набуття чинності, законопроект N 7066 зможе замінити сім чинних окремих законів про приватизацію.
Також, з метою гармонізації законодавства пропонується внести відповідні зміни до наступних нормативно-правових актів: Цивільного, Господарського, Земельного кодексів та Законів України: "Про Кабінет Міністрів України", "Про управління об’єктами державної власності", "Про Фонд державного майна України", "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", "Про виконавче провадження", "Про гідрометеорологічну діяльність", "Про культуру", "Про захист економічної конкуренції", "Про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків, у капіталізації яких взяла участь держава", "Про банки і банківську діяльність".
Загалом, Законом встановлюється нова спрощена класифікація об’єктів приватизації: об’єкти малої приватизації та об’єкти великої приватизації, вимоги до покупців об’єктів приватизації та обмеження щодо їх участі у приватизації, відповідальність за недостовірність, неповноту поданих документів, розширено коло об’єктів, які можуть підлягати приватизації.
До того ж, держава-агресор НЕ буде мати права брати участь у зазначених вище процесах, як і НЕ зможуть бути покупцями юридичні особи, власником 10% відсотків і більше акцій яких є резидент держави, визнаної державою-агресором.
У відповідності до підписаного Закону - приватизація державного та комунального майна, здійснюватиметься шляхом продажу об’єктів права державної власності на аукціонах, таких як:
- аукціон з умовами;
- аукціон без умов;
- аукціон із зниженням стартової ціни;
- аукціон за методом вивчення цінових пропозицій;
- викуп об’єктів приватизації.
А продаж об’єктів малої приватизації здійснюється на електронних аукціонах. Процесуально, для продажу об’єкта приватизації на аукціоні державними органами, тепер створюватиметься аукціонна комісія, яка розроблятиме умови продажу.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
06 червня 2017 року (Кімнати у гуртожитках тепер можна приватизовувати)