Важливi питання  
07.02.2018 

Чи буде амністія для "євроблях"?

Починаючи з минулого року, все більш популярною серед українців стає купівля авто за допомогою транзиту з-за кордону. Але наразі більш ніж половина автомобілів на іноземній реєстрації ввезені до України "напівзаконно".

Як повідомляють українські митники, протягом 2017 року в Україну було ввезено понад 958,5 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією. З них понад 209,6 тис. авто ввезено у режимі "транзиту" та майже 748,9 тис. автомобілів - у режимі "тимчасового ввезення".

В грудні 2017 року планувалося розглянути законопроект про посилення відповідальність за порушення правил дорожнього руху. Згідно з ним усі власники на іноземних номерах будуть зобов'язані пройти державну реєстрацію в термін до 10 робочих днів після перетину українського кордону. Вимога буде поширюватися на всі автомобілі, що ввозяться на митну територію України більш ніж на 90 днів. При цьому реєстрація буде проходити без зміни номерних знаків країни їх реєстрації.

Тобто, власники "євроблях" повинні будуть раз на три місяці виїжджати за кордон, щоб знову в'їхати. Найскладніше це буде зробити тим, чиї автомобілі на литовських номерах. В Литві машина автоматично знімається з реєстрації, якщо не пройде вчасно техогляд і не отримає страховку, цих даних буде достатньо, щоб зупинити автомобіль.

Доречі, у українських митників є право запитувати у Литви дані про компанії, на які зареєстровані автомобілі українців. Якщо литовці знайдуть порушення в їх роботі - машини співвітчизників на литовських номерах ризикують повернутися на батьківщину.

Поки поліція не може зупиняти автомобіль без української реєстрації тільки через те, що машина на іноземних номерах. Але норма про реєстрацію протягом 10 днів дає право поліції зупинити і перевірити цю саму реєстрацію.

Також порушенням законодавства є ситуація, коли авто на територію України потрапило під керуванням іноземця, а в подальшому експлуатується нашими громадянами.

Активісти які виступають за зміну правил розмитнення авто, після масових протестів у вересні 2017 року, підписали меморандум про взаєморозуміння з головою комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною. Втім, бажаної концепції розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією за "символічні" 500 євро, відповідний законопроект не містить. Поки що мова йде про зниження розміру акциза за розмитнення авто до 1000-1400 євро.

Зараз окрім акциза, який залежить від об'єму двигуна, треба заплатити ввізне мито від 9% до 10% (для бензинових і дизельних авто) і податок на додану вартість в 20%.

Є хороша новина - мито не стягується при ввезенні електромобілів.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

26 липня 2017 року (До уваги власників автотранспорту! Штрафи за керування авто в нетверезому стані будуть підвищені.)

27 червня 2017 року (В бік збільшення змінені штрафи за паркування на місцях для осіб з інвалідністю)