Актуальні новини  
24.01.2018 №2 

У Закон "Про публічні закупівлі" внесені зміни

Прес-служба Президента України поділилась інформаціэю, що головою держави П.Порошенко підписаний Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших Законів України щодо здійснення моніторингу закупівель".

Даний Закон, яким внесені вказані зміни, дозволить органам державного фінансового контролю здійснювати ефективний моніторинг закупівель з метою попередження порушень у цій сфері та дотримання замовниками законодавства на всіх стадіях закупівлі. Закон сприятиме попередженню втрат публічних коштів шляхом посилення контролю за публічними закупівлями, а також створює умови для подолання корупції в цій сфері.

Президент України наголосив, що платформа ProZorro вже оздоровила сектор державних закупівель, заощадивши десятки мільярдів бюджетних коштів. Президент зазначив, що підписані ним зміни до Закону про державні закупівлі, впроваджують автоматичний ризик-менеджмент у закупівлях.

Таким чином, в он-лайні працюватиме система ризик-індикаторів, яка сигналізуватиме контролюючому органу про те, що з цим учасником щось не так. Це нововведення адресовано, в першу чергу тим, хто навчився чи вчиться обходити правові аспекти системи ProZorro. Алгоритми будуть підказувати, куди саме дивитись, як на максимально ранніх стадіях вирахувати тих, хто хоче обійти систему.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

04 вересня 2017 року (Деякі роз'яснення відносно закупівлі частинами предмета закупівлі (за лотами))

11 серпня 2017 року (Удосконалена робота електронних майданчиків системи закупівель "ProZorro")

07 березня 2017 року (Деякі роз'яснення відносно визначеняя предмета закупівлі з урахуванням нових змін)

07 березня 2017 року (Внесені зміни до форм документів у сфері публічних закупівель)

01 грудня 2016 року (Закупівлі будівельних робіт. Сьогодні про застосування діючого законодавства у сфері публічних закупівель.)

07 листопада 2016 року (щодо чинності попередніх договорів про закупівлю та зміну умов договору про закупівлю)