Актуальні новини  
23.01.2018 №5 

Українців планується навчати користуватися своїми правами

Не для кого не є новиною, що, нажаль, більщість громадян України в недостатній мірі володіє своїми правами, тобто є правобезграмотними і не можуть нормально користуватися своїми конституційними правами.

З метою усунення таких недоліків суспільства, в Україні можуть прийняти закон про правову освіту населення.

На законодавчому рівні, саме Стратегією інформування громадян про гарантовані їм Конституцією і законами права на період до 2019 року, яку схвалив Кабінет міністрів (затверджена розпорядженням від 20 грудня 2017 року N 1012-р), передбачена розробка відповідного законопроекту про який йдеться мова абзацем раніше.

Основною метою розробки такого документа є підвищення рівня правової освіти та свідомості населення, подолання правового нігілізму в суспільстві, створення належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення можливості знати свої права і обов'язки.

Також, в додаток до підготовки вказаного проекту, Стратегія включає в себе проведення широких інформаційно-роз'яснювальних кампаній з актуальних правових питань, вдосконалення роботи щодо дотримання прав громадян органами виконавчої влади.

А також, одним із пунктів документа обумовлено забезпечення доступу громадян до правосуддя і подальший розвиток системи безоплатної правової допомоги.

У подальшому планується підвищувати рівень правової спроможності територіальних громад та створювати ресурсно-комунікаційні платформи.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

18 січня 2018 року (Позов до суду і права громадян при цьому за новим ЦПК)

11 грудня 2017 року (Удосконалений механізм захисту речових прав на земельні ділянки)