Актуальні новини  
22.01.2018 №2 

Порядок здійснення монетизації субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг

У п'ятницю (19.01.2018 р.) набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 04.01.2018 N 1. Останнім визначений Порядок проведення органами Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 8-1 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2002 р. N 256, та взаємодії учасників таких розрахунків.

Міністерством фінансів України була розроблена постанова КМУ від 08.11.2017 N 951 про запровадження в Україні монетизації субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг з 2018 року, проект якої був обговорений з усіма зацікавленими сторонами та підтримана українськими і міжнародними експертами. Це стало першим етапом реформування системи розрахунків за субсидіями - монетизація субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг.

Наступним кроком стане підготовка системи до запровадження монетизації субсидій на рівні домогосподарств. Відповідний наказ Мінфіну, який сьогодні набрав чинності, затверджує форми реєстрів обсягів спожитих пільговою категорією населення пільг та субсидій на оплату енергоносіїв та наданих житлово-комунальних послуг.

Процесуально це означає, що всі підприємства житлово-комунального господарства, для отримання субвенції з держбюджету на надання пільг і житлових субсидій населенню, уже мають можливість заповнювати ці реєстри. В наказі також наведено порядок заповнення реєстрів та механізм їх передачі до органів Казначейства.

На останок додамо, що монетизація субсидій передбачає низку нововведень у розрахунках за субсидіями:

- перерахування Казначейством напряму без будь-яких протоколів;

- чіткі строки перерахування субвенції (до 24 числа);

- самостійний вибір постачальника енергоносіїв і житлово-комунальних послуг;

- перерахування коштів субвенції на пільги та субсидії в межах фактичних обсягів споживання послуг.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

14 вересня 2017 року (Для зменшення кількості перерахунків, врегульовані строки призначення субсидій на індивідуальне опалення)

14 вересня 2017 року (Термін подачі заяв на монетизацію субсидій подовжено)

20 липня 2017 року (До кінця 2017 року буде створений реєстр отримувачів житлових субсидій)

21 червня 2017 року (Отримання доступу до персональних даних фізичних осіб у випадку призначення останнім пенсій, субсидій тощо)

15 травня 2017 року (Невикористана субсидія на газ і електроенергію (для побутових потреб))

15 вересня 2016 року (щодо випадків, пов'язаних з позбавленням права на субсидію)

13 вересня 2016 року (щодо прикладів розрахунку субсидії за житлово-комунальні послуги)