Актуальні новини  
22.01.2018 №3 

Квота-2018 на працевлаштування осіб передпенсійного віку. Кого стосується та покарання за невиконання.

На початку новини пропонуємо все ж таки розібрати на кого, за діючим законодавством, з роботодавців поширюється норма забезпечення працевлаштування осіб (так звана квота), яким до настання права на пенсію залишилося не більше 10 років.

За пунктом 5 частини першої статті 14 Закону України "Про зайнятість населення" - особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років, віднесено до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

З метою забезпечення зайнятості (працевлаштування) громадян, вказаних у частині першій статті 14 Закону України "Про зайнятість населення" підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб установлюється квота у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

А пунктом 23 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" частину другу ст. 14 Закону України "Про зайнятість населення" доповнено нормою, відповідно до якої для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону про пенсійне страхування залишилося 10 і менше років, підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників, яка набирає чинності з 01.01.2018 р.

Таким чином, від початку 2018 року підприємства, установи та організації з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб мають забезпечити праце­влаштування не менше однієї особи, якій до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 10 років.

У відповідності до частини першої статті 14 Закону України "Про зайнятість населення" підприємства, установи та організації з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб, як і раніше, мають забезпечувати 5-відсоткову квоту з працевлаштування громадян. Тобто окремої квоти з працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію залишилося 10 і менше років, для них не встановлено.

Вказана вимога щодо виконання вищезазначеної квоти поширюється лише на тих роботодавців, організаційно-правову форму господарської діяльності яких можна визначити як підприємство, установа та організація. Тобто на фізичних осіб - підприємців зазначена норма не поширюється.

Законом України "Про зайнятість населення", а саме статтею 53 за невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, зазначених у частині першій статті 14 цього ж Закону - з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у праце­влаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Така відповідальність застосовується не лише у разі невиконання протягом року квоти для працевлаштування осіб, яким до пенсії залишилось 10 років, а всіх категорій громадян, перерахованих у статті 14 Закону України "Про зайнятість населення".

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

19 січня 2018 року (Українці, які не заробили на пенсію зможуть отримувати соціальну допомогу)

16 січня 2018 року (Від початку року набрали чинності оновлені списки для пільгових пенсій)

28 серпня 2017 року (Зміни до списків виробництв, робіт, професій, посад, які дають право на пільгову пенсію за віком)

21 червня 2017 року (Отримання доступу до персональних даних фізичних осіб у випадку призначення останнім пенсій, субсидій тощо)

12 квітня 2017 року (Прийнятий Закон відносно захисту трудових прав працівників передпенсійного віку)

29 березня 2017 року (З 24.03.2017 діють нові форми довідок для призначення пенсії держслужбовцям)