Актуальні новини  
17.01.2018 

Нагадаємо, що встановлення лічильників комунальних послуг постачання теплової енергії, гарячої і питної води став обов'язковим!

Ще на початку серпня набув чинності Закон України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". У відповідності до останнього - в Україні запроваджений обов’язковий облік тепла і води, перехід на який повинен відбутись у передбачені зазначеним Законом строки.

Вказаний Закон передбачає обов’язкове обладнання усіх будівель, що приєднані до зовнішніх теплових мереж (крім мереж систем автономного теплопостачання), зовнішніх мереж гарячого водопостачання (крім мереж систем автономного гарячого водопостачання), зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання) будинковими вузлами обліку, відповідно, теплової енергії та води. Проект передбачає, що саме такі вузли обліку будуть використовуватися для комерційного обліку відповідних комунальних послуг.

Як зазначено, обладнання будинковими вузлами обліку існуючих будівель повинно бути проведено оператором відповідних зовнішніх мереж у термін:

1) нежитлових будівель - до 1 жовтня 2017 року;

2) житлових будівель - до 1 жовтня 2018 року.

Також, в багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача, Закон передбачив обов’язкове встановлення індивідуальних (квартирних) приладів обліку (або приладів-розподілювачів теплової енергії), які використовуються для розподілу показів будинкового приладу обліку:

1) у нежитлових будівлях - до 1 жовтня 2017 року;

2) у житлових будівлях - до 1 жовтня 2018 року.

Планується, що в Україні завдяки цьому Закону буде вирішене питання щодо поквартирного обліку та регулювання споживання тепла у будинках з вертикальною системою опалення, а споживачі зможуть зменшити рахунки за комунальні послуги шляхом стимулювання їх до енергозбереження та приведення своїх будинків до ладу.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

17 січня 2018 року (Президентом підписаний Закон щодо встановлення лічильників споживачам природного газу)

29 травня 2017 року (Внесені зміни до Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку)

31 жовтня 2016 року (щодо земельного податку на землю, на якій знаходиться багатоквартирний будинок)

29 серпня 2016 року (щодо отримання дозволу ОСББ на експлуатацію ліфтів)

19 серпня 2016 року (щодо правління ОСББ та протоколу правління ОСББ)

20 липня 2016 року (щодо звітування ОСББ про доходи, отримані від здачі в оренду приміщень)

06 липня 2016 року (щодо процедури проведення конкурсу з визначення управителя багатоквартирного будинку)

05 липня 2016 року (щодо особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку)

05 липня 2016 року (щодо слідкування за багатоповерховим будинком, якщо ОСББ не створено, а постачальника послуг не визначено)