Актуальні новини  
01.12.2017 

Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони рослинного світу

Наразі у Верховній Раді України зареєстрований проект закону за N 7324 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності державного управління у сфері охорони рослинного світу".

Даним законопроектом пропонується вдосконалити положення про адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері охорони рослинного світу шляхом внесення змін і доповнень до статей 65 та 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, виклавши їх назви відповідно "Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур, молодняка та інших об’єктів рослинного світу" та "Порушення вимог пожежної безпеки в лісах та щодо інших об’єктів рослинного світу".

Проаналізувавши досвід сусідніх держав, можна зробити висновок та удосконалити українське законодавство шляхом підвищення штрафних санкцій за порушення у сфері охорони рослинного світу в статтях 65, 77 та 77-1 КУпАП.

Також, є доцільним включення до змісту Закону України "Про рослинний світ" принципів права, окремих статей, які регламентують питання збереження біорізноманіття та реалізації концепції сталого розвитку, зокрема доповнити Закон України "Про рослинний світ" окремою статтею 26-1, в якій передбачити положення щодо охорони об’єктів рослинного світу в умовах використання мінеральних добрив, регуляторів росту та інших препаратів.

Зважаючи на важливість боротьби з пожежами, пропонується доповнити Закон України "Про рослинний світ" шляхом включення до його змісту статті 26-2, яка регламентує комплекс заходів, спрямованих на боротьбу з пожежами.

Додатково, з метою охорони рідкісних та особливо цінних рослин Кабінету Міністрів України пропонується прийняти постанови стосовно порядку створення ботанічних колекцій та порядку встановлення обмежень чи заборон в поводженні з об’єктами рослинного світу.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

21 вересня 2017 року (Плануються зміни до законодавства, за якими чесні платники сільськогосподарського сектору зможуть реєструвати податкові накладні без зупинень та за спрощеною системою)