Важливi питання  
24.11.2017 

Порядок надання витягу з реєстру страхувальників

Застраховані особи та/або платники єдиного внеску можуть отримати інформацію з реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що видається у формі витягу.

Сам Порядок надання інформації з реєстру страхувальників затверджений наказом Мінфіна від 21.07.2017 р. N 651, постановою Правління Пенсійного фонду України від 21.07.2017 р. N 16-1 "Про затвердження Порядку надання інформації з реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування".

На своєму офіційному веб-порталі Державна фіскальна служба щоденно оприлюднює дані з реєстру страхувальників про взяття на облік/зняття з обліку платника єдиного внеску.

В разі, коли платнику єдиного внеску та/або застрахованій особі необхідна більш повна інформація з реєстру страхувальників про платника єдиного внеску, ніж оприлюднена на офіційному веб-порталі ДФС, або необхідне документальне підтвердження даних реєстру страхувальників, то у такому разі платник єдиного внеску та/або застрахована особа може отримати витяг з реєстру страхувальників.

Відповідний запит про отримання витягу з реєстру страхувальників (за ф. N 1-ЗРС) подається одним із таких способів:

- особисто платником єдиного внеску та/або застрахованою особою чи уповноваженою на це особою до територіального органу ДФС;

- надсилається поштою;

- в електронній формі засобами електронного зв’язку.

Одночасно із цим, запит може бути поданий як до контролюючого органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску, так і до іншого контролюючого органу.

В свою чергу - витяг з реєстру страхувальників формується залежно від категорії платників та містить відомості з реєстру страхувальників, які є актуальними на дату формування витягу.

Якщо в реєстрі страхувальників відсутня інформація, то заявнику видається довідка з реєстру страхувальників (ф. N 1-ДРС).

Вважаємо за потрібне зауважити, що при особистому зверненні фізичної особи надається:

- інформація про встановлення в реєстрі страхувальників ознаки "пенсіонер за віком" (із зазначенням дати встановлення пенсії за віком) або "особа з інвалідністю" (із зазначенням дати встановлення пенсії по інвалідності або соціальної допомоги та дати закінчення терміну, до якого встановлена інвалідність), яка зазначається у витягу з реєстру страхувальників (ф. N 2-ВРС);

- витяг з реєстру страхувальників щодо фізичної особи, яка бере добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (ф. N 3-ВРС).

______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

06 жовтня 2017 року (Оподаткування застрахованої особи та деякі нюанси при цьому.)

28 вересня 2017 року (Кабінетом Міністрів України збільшені витрати Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття)

10 серпня 2017 року (Про об'єднання фондів соціального страхування)

19 червня 2017 року (Вплив страхового стажу працівника на розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності)

21 квітня 2017 року (Страховий стаж військовослужбовців та оплата лікарняних)

19 квітня 2017 року (Страховий стаж та нюанси його обчислення)

10 березня 2017 року (Встановлений новий розмір страхової виплати потерпілим від нещасних випадків на виробництві)

10 лютого 2017 року (Обчислення работодавцем страхового стажу працівника (дані за формою ОК-7, хто має право на отримання відповідних відомостей тощо)

17 січня 2017 року (До уваги страхувальників! До 20.01.2017 р. необхідно подати звітність за коштами загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняним) тощо)

21 грудня 2016 року (В реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на відновлювальне лікування мають право будь-які застраховані особи та члени їхніх сімей.)