Актуальні новини  
14.11.2017 

Облік адвокатської діяльності

За Податковим кодексом України (далі за текстом - ПКУ), а саме за нормами підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 - самозайнятою особою є платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

За визначенням, незалежна професійна діяльність - це, зокрема, діяльність адвокатів за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та в свою чергу використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

У відповідності до ПКУ та Порядку обліку платників податків і зборів - взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають всі платники податків.

А взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, а також самозайнятих осіб, проводиться в незалежності від наявності обов’язку щодо сплати того або іншого податку та збору.

В разі, коли адвокат здійснює свою діяльність виключно у рамках трудових відносин з роботодавцем (адвокатським бюро або адвокатським об’єднанням), всі договори про надання правової допомоги укладаються від імені роботодавця, та оплата за послуги адвоката здійснюється від імені роботодавця, то такий адвокат не повинен ставати на облік в контролюючому органі, як особа, що здійснює незалежну професійну діяльність.

Якщо хоча б одна з вищевказаних умов не виконується, то адвокат повинен стати на облік у контролюючому органі як самозайнята особа.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

04 квітня 2017 року (Чому ФОП не може здійснювати адвокатську діяльність?)