Актуальні новини  
08.11.2017 

Міністерство охорони здоров'я вдосконалило вимоги до використання рентгенівських апаратів стоматологічними клініками

Як і зазначено у назві сьогоднішньої новини Міністерство охорони здоров'я України видало наказ від 22.09.2017 N 1126, яким внесенні зміни до Державних санітарних правил і норм "Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур".

Вказаними вище Змінами встановлено, що тепер стоматологічні заклади (кабінети), що оснащені дентальними рентгенівськими апаратами, можуть розміщуватись у житлових будинках та громадських спорудах.

В свою чергу, рентгенівські дентальні апарати вітчизняного чи імпортного виробництва, що можуть бути розміщеними у житлових будинках, повинні відповідати спеціально встановленим технічним характеристикам.

Взагалі, за нормами при розташуванні стоматологічних закладів (кабінетів) у старих житлових будинках необхідно знати матеріал та товщину міжповерхового перекриття.

При виникненні необхідності потрібно робити спеціальну захисну стелю, що забезпечить надійність протирадіаційного захисту. Протягом першого року експлуатації рентгеностоматологічних апаратів адміністрація повинна забезпечити проведення індивідуального дозиметричного контролю медичних працівників, які безпосередньо проводять рентгенологічні процедури.

Вказаний Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

04 травня 2017 року (Допомога на лiкування та медичне обслуговування)