Актуальні новини  
12.10.2017 №2 

Про деякі обмеження на виплату лікарняних і декретних

У відповідності до частини 4 статті 19 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" N 1105-XIV для застрахованих осіб, які протягом 12-ти місяців перед настанням страхового випадку, за даними Держреєстру соцстрахування мають страховий стаж менш ніж 6 місяців, передбачено обмеження на розмір лікарняних і декретних.

Із набранням чинності (11.10.2017 р.) Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" N 2148-VIII (яким запроваджена пенсійна реформа) маємо уточнення в частині обчислення вказаних страхових виплат:

1) допомога по тимчасовій непрацездатності - виходячи з нарахованої зарплати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більш ніж розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку;

2) допомога по вагітності та пологах - виходячи з нарахованої зарплати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більш як розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку.

Раніше передбачалося, що такі мінімальні обмеження обчислюються в розрахунку на місяць.

Одночасно із цим сума допомоги по вагітності та пологах не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

17 липня 2017 року (Оплата лікарняних в разі, коли працівник захворів знов)

30 травня 2017 року (Якщо працівник вийшов хоча б на один день з лікарняного - це перериває відлік 4-місячного терміну хвороби як підстави для звільнення)

21 квітня 2017 року (Страховий стаж військовослужбовців та оплата лікарняних)

19 квітня 2017 року (Звільнення (розірвання трудового договору) у період декретної відпустки за ініціативою працівника)

03 березня 2017 року (Лікарняні по догляду за хворими дітьми. Строки та індивідуальні випадки.)

01 березня 2017 року (Розмір та спосіб обчислення декретних виходячи із розміру мінімальної заробітної плати)

06 грудня 2016 року (Звільнення працівника під час відпустки чи лікарняного за згодою сторін. Чи можливе?)

05 грудня 2016 року (Листок непрацездатності (лікарняний), як документ фінансової звітності. Його правильне заповнення.)

20 липня 2016 року (щодо виплати лікарняних особі, що працює неповний робочий час)