Важливi питання  
18.09.2017 

Верховний Суд України щодо поважних причинин пропуску строку прийняття спадщини

Як і зазначено у назві даної новини - Верховний суд висловився з приводу поважних причин пропуску строку прийняття спадку. Так, необізнаність спадкоємця про наявність заповіту є поважною причиною пропуску строку для прийняття спадщини.

Верховний Суд України у своїй постанові від 06.09.2017 прийняв рішення про відмову в позові (справа N 6-496цс17), т.я. суди не досліджували, перевірив чи нотаріус за даними Спадкового реєстру наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту і відповідно чи здійснював дії для повідомлення позивача про відкриття спадщини.

Зокрема, викликався позивач як спадкоємець за заповітом, включаючи повідомлення про це в пресі, що свідчило б про належне сприяння для здійснення особистого розпорядження спадкодавця.

На підставі зазначеного, вирішуючи питання про поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини, потрібно враховувати свободу заповіту як фундаментальний принцип спадкового права.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 вересня 2017 року (Порядок оподаткування спадщини отриманої нерезидентом від резидента)

07 вересня 2017 року (Податки при успадкуванні частки статутного капіталу товариства)

06 квітня 2017 року (Чи потрібно фізичній особі зазначати в річній податковій декларації про майновий стан та доходи спадок, який оподаткований за нульовою ставкою?)

03 квітня 2017 року (Нове оподаткування спадщини та подарунків, що отримані від початку року)

24 березня 2017 року (Президентом підписаний Закон, що вносить зміни до Податкового кодексу України в частині спрощення оподаткування спадку)

13 лютого 2017 року (Дії спадкоємця, якщо йому у спадок дісталися борги померлого)

07 лютого 2017 року (Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав.)

30 листопада 2016 року (Спадщина і як наслідок варіанти оподаткування доходу, отриманого платником податку, зокрема, внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав)