Актуальні новини  
04.09.2017 №2 

Деякі роз'яснення відносно закупівлі частинами предмета закупівлі (за лотами)

1. Замовникам надано право визначати окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками четвертої - восьмої цифр Єдиного закупівельного словника, а також за обсягом, номенклатурою та місцем постачання товарів, виконання робіт або надання послуг.

У своєму листі від 02.08.2017 р. N 3304-06/26774-06 Мінекономрозвитку роз’яснило, що у розумінні Закону України "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 р. N 922-VIII (за текстом - Закон), обсяг та кількість є тотожними поняттями.

Виходячи з цього - за обсягом, номенклатурою та місцем замовник може визначити окремі частини (лоти) предмета закупівлі як товарів, так і послуг або робіт.

2. У випадку, коли замовником визначено предмет закупівлі без поділу його на частини (лоти), то тендерна пропозиція подається учасником процедури закупівлі в електронному вигляді через електронну систему закупівель відповідно до вимог тендерної документації щодо такого предмета закупівлі. В разі, якщо замовником здійснюється закупівля за визначеними окремими частинами предмета закупівлі (лотами), тендерна пропозиція подається учасником процедури закупівлі в електронному вигляді через електронну систему закупівель відповідно до вимог тендерної документації щодо окремої частини предмета закупівлі (лота).

3. В свою чергу, замовник має право визнати торги такими, що не відбулися частково (за лотом). Якщо за лотом(ами) торги скасовано чи визнано такими, що не відбулися, та в разі необхідності здійснення нової закупівлі замовник здійснює таку закупівлю, керуючись установленими вартісними межами.

4. З причини передбаченя Законом можливості здійснювати закупівлі за окремими частинами предмета закупівлі (лотами), договір про закупівлю укладається за результатом процедури закупівлі з переможцем за кожним лотом окремо. В разі якщо переможцем за всіма лотами є один і той самий суб’єкт, замовник може укласти один договір про закупівлю за умови, якщо така можливість була передбачена тендерною документацією та проектом договору.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

11 серпня 2017 року (Удосконалена робота електронних майданчиків системи закупівель "ProZorro")

07 березня 2017 року (Деякі роз'яснення відносно визначеняя предмета закупівлі з урахуванням нових змін)

07 березня 2017 року (Внесені зміни до форм документів у сфері публічних закупівель)

01 грудня 2016 року (Закупівлі будівельних робіт. Сьогодні про застосування діючого законодавства у сфері публічних закупівель.)

07 листопада 2016 року (щодо чинності попередніх договорів про закупівлю та зміну умов договору про закупівлю)

13 жовтня 2016 року (щодо Переваги системи ProZorro та деякі поради для учасників публічних закупівель)