Актуальні новини  
31.08.2017 

Плата за видачу 4G-ліцензій у діапазоні 1800 МГц буде здійснюватись на конкурсних засадах (через тендер)

Для реалізації норм Указу Президента України від 21.07.2015 р. N 445 "Про забезпечення умов для впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління" та виконання Плану заходів щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. N 1232-р. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, розробила та подала на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови щодо розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України у діапазоні 1800 МГц, яким передбачається встановлення плати за ліцензії у 1800 діапазоні на тендерних засадах.

Законодавчій проект вже погоджений зі всіма заінтересованими органами (Міністерством фінансів України, Антимонопольним комітетом України, Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державною регуляторною службою України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством юстиції України) та схвалений на засіданні Урядового комітету.

Беручи до уваги те, що на сьогодні весь спектр 1800 МГц використовується операторами ринку для надання послуг мобільного зв`язку, пропозиції НКРЗІ, які запропоновані до затвердження у проекті постанови, повинні забезпечити безперервність надання телекомунікаційних послуг споживачам шляхом встановлення окремої процедури проведення тендеру, яка надає право суб'єктам конверсії отримати частину радіочастотного ресурсу за розміром плати, що встановлюється на рівні 981 481 грн. за 1 МГц у одному регіоні України зі строком дії ліцензії 15 років.

Враховуючи наявну підтримку з боку Кабінету Міністрів України, погодження пакету нормативно-правових актів щодо діапазонів радіочастот 2600 МГц та 1800 МГц НКРЗІ вважає, що до кінця поточного року Україна має великі шанси оголосити відкриті тендери в діапазонах 2600 Мгц та 1800 МГц на видачу 4G-ліцензій.